Kiks Mašinca na startu nove sezone (VIDEO)

Pre nepunih godinu dana na Delijskom Visu Mašinaca je savladao ekipu Vojvodinu rezultatom 5:1, da bi sada, na startu nove Superligaške sezone, na istom mestu pretrpeo poraz od te iste Vojvodine. Rezultat je bio 2:0 za Novosađanke. Šta se to dogodilo ovim ekipama, pa se odnos snaga toliko promenio, ostaće da se analizira.

U meču koji je odigran bez prisustva navijača domaće su od početka imale inicijativu. Falilo im je više odlučnosti u samoj završnici da bi nadmoć krunisale i vođstvom. Gošće su se opredelile za kontranapade, uglavnom po desnoj strani gde je dejstvovala Nikolina Plavšić koja je bila neuhvatljiva za domaću odbrambenu liniju.  Tako je bilo i u 17. minut kada je primila loptuna 30 metara od svog gola, a onda u nezadrživom prodoru stigla do samog gola Nišlijki, ali je golman Vanja Stanković odlično intervenisala i sprečila vođstvo gošći.

Dva minuta kasnije i Mašinac je mogao do vođstva, ali je sjajan udarac Milice Stanković zaustavila stativa. U21. minutu pokušala je i glavom kapitenka domaćih posle centaršuta Jovane Vasiljković sa desne strane, ali bila je za malo neprecizna.

Lepu akciju domaće su izvele i u 36 minutu kada se opet Milica Stanković našla u izglednoj situaciji, ali niti je šutirali, niti centrirala pa je lopta bila lak plen golmana Vojvodine.

U 39. minutu Milica Stanković najzad uspeva da zatrese mrežu Novosađanki, ali iz nedozvoljene pozicije u kojoj se našla posle udarca Jovane Vasiljković pa je sudija Međedović opravdano poništila pogodak.

U finišu prvog dela beležimo još dve izgledne pozicije pred golom gošći. Prvo se u 44. minutu posle još jednog dobrog prodora Milice Stanković po levoj strani u dobroj poziciji našla Miljana Ivanović, ali je presporo reagovala pa je odbrana Vojvodine uspela da je izblokira. U sudijskoj nadoknadi  pokušala je i Viktorija Mišeljić glavom posle kornera, ali je lopta završila tik iznad prečke, tako da se na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugom delu ofanziva domaćih je zaustavljena. Gošće su se umešno branile i pokušavale prodorima Plavšićke kroz poroznu odbranu Mašinca da ugroze Vanju Stanković. To im je uspelo u 13. minutu kada je golmanka niške ekipe uspela da odbrani neugodan šut Nikoline Plavšić i odbije loptu u korner, ali su gošće upravo nakon tog kornera uspele da dođu do vođstva. Strelac je bila Beronja.

Nakon vođstva Vojvodine raspala se igra domaće ekipe pa do kraja beležimo još samo dva pokušaja Viktorije Mišeljić glavom nakon prekida. Prvi u 23. i drugi u 30. minutu, ali golman Tatjana Perenčević se nije dala iznenaditi.

I onda u 31. kao po pravilu posle još jedne greške Ane lilić, “klasične desetke” koja je ovaj meč odigrala na poziciji štopera, usledila je akcija iz koje gošće dolaze do drugog pogotka i rešavaju utakmicu. Strelac je bila Nikolina Plavšić posle još jednog poigravanja sa domaćom odbranom i sjajnog šuta sa ivice šesnaesterca. U nastavku nije bilo većih uzbuđenja pa gošće lagano privode meč kraju i trijumfu od 2:0.

Kiks na samom startu šampiona za ekipu Mašinca je nadoknadiv, ali ono što više brine od samog poraza je bezidejna igra. Materijala čini se da u ekipi ima, ali će novi stručni štab na čelu sa Tamarom Jovanović morati bolje da posloži kockice da bi i igra tima bila na nivou kvaliteta koji  igračice poseduju. Pre svega to se odnosi na zadnju liniju tima koju su u ovom susretu sačinjavale dve napadačice i jedna odbrambena igračica koja se vratila nakon dužeg bolovanja nedovoljno oporavljena.  Nadamo se da je to bilo iznuđeno rešenje samo za ovaj meč, a ne opredeljenje stručnog štaba za nastavak sezone u kome Mašinac u drugom kolu gostuje novajliji u ligi, ekipi Kolubare, a koliko je Vojvodina zaista jaka videćemo već za nedelju dana kad joj u goste dolazi dugogodišnji šampion ekipa Spartaka.