Bolan poraz Konstantina (VIDEO)

Navijači Konstantina su očekivali pobedu protiv kragujevačkog Radničkog u utakmici 8. kola Druge lige, pobedu koja bi niški tim pogurala ka željenom cilju, plasmanu u KLS, ali tim Marka Cvetkovića do nje nije došao. U izuzetno uzbudljivoj završnici Radnički je slavio 85:84 i odneo bodove u Kragujevac.

Suprotno nekim ranijim sezonama, kako vreme odmiče, broj igrača u rotaciji Konstantina je sve manji. Upravo je istrošenost nosilaca igre bila odlučujući faktor u završnici meča u sali Osnovne škole „Dušan Radović“.

Konstantin je dobro započeo meč, tokom prve četvrtine konstantno bio u prednosti i na prvi odmor je otišao vodeći 22:19.

Sve do polovine drugog perioda ništa nije nagoveštavalo da će ova utakmica imati dramatičan tok. Konstantin je povećao prednost do 32:22, a onda je usledilo totalno „pomračenje“ u igri domaćeg tima. Raspucali su se Kragujevčani u napadu, a u odbrani su uspešno zatvarali sve prilaze svom košu i do poluvremena serijom 26:8 napravili veliki preokret i na veliki odmor su otišli sa rezultatom 48:40 u svoju korist.

Šta god da je Marko Cvetković rekao svojim igračima u pauzi imalo je ekspresni efekat. Brze tri lične greške domaćih nagovestile su mnogo veću energiju domaćih, a serija 9:2 vratila je utakmicu u egal.

Odolevao je Radnički još neko vreme do finiša trećeg perioda, kada je Konstantin preuzeo prednost i pred poslednju deonicu poveo 65:61.

U poslednjoj četvrtini dva lica niškog tima. U prvom delu nastavljeno je sa kvalitetnom igrom na obe strane terena što je rezultiralo povećanjem prednosti, pa su domaći u jednom trenutku vodili i 13 razlike. Kragujevčani su u tim trenucima bili u „nogdaunu“, ali se ispostavilo da ekipa Konstantina nije imala snage da zada završni udarac. Radnički je u finišu zaigrao na sve ili ništa, presingom je totalno onemogućio protok lopte i kreaciju domaćih u napadu, a poene je postizao iz svih pozicija, lako iz kontranapada nakon banalnih grešaka bekova niškog tima, kao i šutem za tri poena koji je korektno služio goste na ovom meču (10/31).

I pored velikih problema Konstantin je imao dovoljno prilika da meč završi pobedom, ali ih nije iskoristio, dok bi goste svaki promašeni napad u finišu skupo koštao, ali su oni na kraju bili vrlo spretni i koncentrisani. Totalno su preokrenuli meč devet sekůndi pre kraja kada je najefikasniji pojedinac utakmice Ivan Nedeljković (33 poena) pogodio koš uz faul i iz dodatnog slobodnog bacanja doveo svoju ekipu do prednosti 85:84. Ispostavilo se da je to i konačan rezultat jer Vladimir Veličković nije pogodio šut nakon ulaza u poslednjim trenucima meča. Usledilo je veliko slavlje igrača Radničkog koji su, za mnoge nenadano, stigli do četvrte pobede u prvenstvu.

U pobedničkoj ekipi istakli su se Ivan Nedeljković sa 33 poena i Nikola Kostić sa 23 koša. U ekipi Konstantina Vladimir Veličković je 36 minuta „plesao“ po parketu, dominirao na obe strane terena i utakmicu je završio nadomak „tripl-dabl“ učinka sa 26 koševa i po devet asistencija i skokova. Odigrao je svih 40 minuta, a u samom finišu meča videlo se da je i njemu, kao i ostalim igračima iz petorke, nedostajala svežina da prelome meču svoju korist.

Iako je još dosta vremena ostalo do kraja lige, poraz od Kragujevčana je izuzetno bolan rezultatski, jer svaki „kiks“ kod kuće u Drugoj ligi ima specifičnu težinu. Drugo, način na koji je Konstantin od gotovog napravio veresiju je zabrinjavajući i sigurno je pred Markom Cvetkovićem veliki posao da pronađe uzrok problema. Povrede od početka prvenstva „kroje“ sastav tima, igranje kup utakmica je ostavilo vidljiv trag što se fizičke istrošenosti tiče, na ovom meču se odlično videlo i koliko je Vladimir Đorđević bio bitan „šraf“ ekipe, ali i pored svega toga, za analizu je i učinak svih članova ekipe u dosadašnjem delu takmičenja. Osam kola je dovoljno dug period za izvlačenje zaključaka šta je potrebno uraditi za podizanje forme u nastavku prvenstva.

KONSTANTIN – RADNIČKI 84:85 (22:19, 18:29, 25:13, 19:24)

KONSTANTIN: Veličković 26 (9 sk, 9 as, 6 il), Stošić, Popović, Filipović 8 (1 sk, 3 as), Spasov (1 as), Vuk Đorđević 11 (1 sk), Ilić 12 (7 sk, 3 as), Vukašin Đorđević, Banduka, Vuletić 17 (5 sk, 2 as), Bjelak (1 sk), Gudžić 10 (5 sk, 4 as).

RADNIČKI: Nikola Kostić 23 (4 sk, 5 as, 4 il, 3 uk), Đorđe Kostić 7 (2 sk), Marković 5 (3 sk, 1 as), Rosić 2 (5 sk), Nedeljković 33 (7 sk, 2 as), Stanković 1 (1 sk, 1 as), Ilić, Nikolić, Glišović, Milosavljević 8 (12 sk, 5 as), Stepanović, Todorović 6 (1 sk).