Želja odličnom partijom do ubedljive pobede

Najbolju partiju ove sezone igrači Železničara krunisali su pobedom nad nekadašnjim evropskim prvakom Steauom. Nišlije su brojale do +7, a duel u Čairu završen je rezultatom 28:21 (13:9).

Domaći su dobro otvorili meč i od starta diktirali tempo. Ekipe su bile izjednačene samo u prvih pet minuta (2:2), posle čega je Želja konstantno bio u prednosti. Serijom od 6:3, niški tim došo je do +4 u 17. minutu (8:5). Odbrana je bila na nivou, a i napad je proradio.  Vejin i Marković bili su nerešiva enigma za goste, dok su im se u rešetanju protivničke mreže pridužili Sretenović i Pavlović. Odlinčnu rolu imao je golman Stošić koji je u više navrata osujetio pokušaje protivnika. Uspevala je par put rumunska ekipa da spusti zaostatk na -2, ali su izabranici Veselina Vujovića uspeli da se vrate i +4 odu na odmor.

Furiozno su započeli drugi deo igrači Želje. Eksplodirao je Aleksandar Pavlović, a za njim nije zaostajao Milovanović. Posle samo devet minuta igre u nastavku, domaći dolaze do najubedljivije prednosti. Na semaforu je stajalo 19:10, što je bilo nagoveštaj za treći trijumf niškog tima u SEHA ligi. Činilo se da postoji samo jedan tim na terenu, domaći su u serijama postizali golove, a gosti ih tek s vremena na vreme prekidali. Do dvostruke prednosti Nišlije nisu došle, deset minuta pre kraja imali su ponovo +9, ali je rumunska ekipa uspela da ublaži poraz. Najviše zbog opuštanja domaćih. Železničar je u finišu ˶spustio˝ loptu, Steaua je to iskoristila postigla tri pogotka i ipak sa -7 završila meč.

Prevaga je bila na golu, jer je Darko Stošić odbranio dosta lopti, za razliku od njihovih golmana koji nisu imali svoj dan. Veoma je teško raditi mom kolegi u ovakvim uslovima kada ima veliki broj povređenih igrača, kada mora igrati domaće prvenstvo ostvariti dobar rezultat, mora igrati SEHA ligu i u takvim uslovima oni su odigrali korektno utakmicu. Ja veoma respektujem rumunski rukomet i njihov rad, drago mi je igrati protiv njihovih ekipa. Srećan sam zbog moje ekipe, ni mi nemamo baš sjajne uslove za vrhunske rezultate, ali odigrali smo bolje nego što smo to ranije radili i zadovoljni smo zbog toga, ističe trener Železničara Veselin Vujović.

Zadovoljstvo posle pobede nije krio ni jedan od efikasniji igrača domaćih Nemanja Milovanović.

Pauza posle Tatrana da nam je prijala, dobro smo se odmorili. Na vreme smo se vratili treningu i dobro radili poslednjih deset dana. Čestitam ekipi Steaue ne fer i korektnoj borbi. Čestitam mom stručnom štabu i celoj ekipi na dobroj utakmici. Mislim da smo odigrali najboljoj od početka sezone. Nismo pravili tehničke greške kao inače. U odbrani smo bili znatno agresivniji, imali smo dobru ralizaciju i odmah je to donelo rezultat. Čeka nas dosta utakmica u kratkom vremenskom periodu, nemamo mnogo vremena za treninge. Ipak potrudićemo se da iz tog niza izađemo kao pobednici, zaključuje on.

Priliku za novu pobedu, ali i revanš za poraz u prvom delu Nišlije će imati već u utorak.  Na programu je srpski derbi u Novom Sadu, gde će Vojvodina ugostiti Železničar.

Železničar – Steaua 28:21 (13:9)

Niš, hala Čair;

Gledalaca: 500;

Sudije: Mitrevski/Todorovski (Makedonija);

Isključenja: Železničar 10 minuta; Steaua 12 minuta;

Sedmerci: Železničar 3(3), Steaua 2(2);

Železničar: Milovanović 4, Potkonjak, Stanojević, Sretenović 3, Mađar, Vejin 5, Lazić Milosavljević, Živković 2, Stošić 11 odbrana, Spasić 3(2), Marković 3(1), Jevtić, Damjanović 2, Kljajić, Pavlović 6;

Steaua: Rapčiuga 4, Milošević 6, Johanson 2, Stanesku (4 odbrane) Beheru, Babasafari (2 odbrane),  Georgesku 1, Florea 3(1), Konstantina 4(1), Kedžo 1, Bizau, Merla (1 odbrana).