Naisa jednom nogom već u 1/8 finala Čelendž kupa

Rukometašice Naise pregazile su u gostima portugalsku ekipu SIR 1 MAIO/ADA CJB sa 11 golova razlike u prvoj utakmici 1/16 finala Čelendž kupa.

Ekipa trenera Svetislava Jovanovića pokazala je da je za klasu bolji tim od domaćina, a golmanka Anastasija Čogurić da je nešto slabije  izdanje protiv Vojvodine samo loš dan.

Odbranila je Čogurićeva nekoliko “zicera” i svojoj ekipi već od starta utakmice ulila neophodnu sigurnost. Nakon početnog “ispitivanja pulsa” Naisa se u drugom delu prvog poluvremena odlepila  ovaj deo igre okončala sa 13-5. Već tada je bilo jasno da Nišlijke ne bi trebalo da imaju većih problema da se plasiraju u narednu rundu takmičenja.

Šef Stručnog štaba Svetislav Jovanović rasporedio je minutažu na veći broj igračica kako bi ekipa spremno dočekala revanš meč, u kome je već sutra, u ponedeljak 12.novembra Naisa formalni domaćin.

Iako je bila u protokolu, trener Nišlijki nije imao potrebe da rizikuje i da u igru ubacuje nedovoljno oporavljenu Nadu Pejović.

Da bi prošla u narednu rundu takmičenja Naisi je u ponedeljak dovoljan i poraz sa manje od 11 golova razlike!