Prijem nagrađenih ekipa turnira „Medijana Open 3×3“

U Gradskoj opštini Medijana organizovan je prijem za predstavnike nagrađenih ekipa nedavno održanog „Medijana Open 3×3“, prvog humanitarnog turnira u basketu u organizaciji Gradske opštine Medijana, kao i za mališana Jakova Jilmaza, za čije je lečenje trećeplasirana ekipa turnira uplatila osvojeni novčani iznos.

Predsednik Gradske opštine Medijana, Mladen Đurić, čestitao je svim učesnicima na fer-plej duhu, sportskom nadmetanju i pre svega, humanom gestu, koji je ovom turniru dao posebnu vrednost.

„Cilj turnira bio ne samo promocija sporta i zdravih stilova života, već i podsticanje solidarnosti, zajedništva i humanosti među mladima. Ovakvi događaji najbolje oslikavaju duh Medijane i vrednosti, koje želimo da negujemo u našoj zajednici.“– istakao je Đurić. On se ujedno i zahvalio rukovodstvu SC Čair, na ustupanju sportske sale OŠ“Dušan Radović“, gde je turnir održan.

 

„Ponosimo se što je Gradska opština Medijana organizator velikog broja sportskih događaja i prvog humanitarnog basket turnira ovakvog tipa. „Medijana Open 3×3“ je pokazao da sport može biti više od igre – on može biti način da pomognemo, da povežemo ljude i stvorimo zajedništvo zasnovano na dobroti i podršci. Zahvaljujemo se svim ekipama koje su učestvovale, a posebno onima koje su svojim primerom pokazale, šta znači imati veliko srce“, izjavio je član opštinskog Veća Milan Milenković.

Gradska opština Medijana nastaviće da podržava sportske i humanitarne projekte koji promovišu solidarnost, društvenu odgovornost i aktivan život mladih.

 


 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.