Andrija Stanković zasijao zlatom i u Kranju

Protekle subote u Kranju je održan 24. po redu međunarodni karate turnir “Kranj Open 2024”. Turnir je ove godine okupio takmičare iz 7 zemalja, a nastupili su i karatisti niškog Elida.

Najtrofejniji takmičar Elida, Andrija Stanković zabeležio je još jedan sjajan nastup. On je u kategoriji seniora u katama pojedinačno uspeo da izborim finale, a nakon toga i osvoji zlatnu medalju.

„Ovo je moje prvo učešće na ovom turniru i jako sam srećan zbog dobrog rezultata. Organizacija je bila na visokom nivou, domaćin se potrudio da svi ponesu lepe utisake iz Slovenije. Sledeće što me očekuje jesu međunarodni turniri u Bosni, Austriji i Nemačkoj.“– ističe Andrija Stanković.

Još jedan član Elida takmičio se na turniru u Kranju. To je Filip Pavlović. On je zauzeo 5.mesto u kategoriji seniora u katama pojedinačno, dok je u juniorakoj konkurenciji završio takmičenje u prvom kolu. Jedno veliko iskustvo za njega koja je nova mlada nada niškog kluba..