Želja ne posustaje, pobeda i u Kostolcu!

Rukometaši Železničara upisali su ubedljivu pobedu nad Rudarom u gostima. Duel petog kola Superlige u Kostolcu zavšren je rezultatom 21:29 (11:12). Domaći tim pružio je dobar otpor u prvom delu, da bi se u nastavku u potpunosti raspao.

Publika u Kostolcu gledala je ujednačen prvi deo meča. Golovi su se tokom prvih deset minuta naizmenično ređali kao na traci. Želja je dvadesetak minuta imao par golova prednosti. Pred kraj prve deonice izabrnici Jofisa Petkovića su došli do tri gola prednosti, ipak isključenja Krsmančića i Vučkovića omogućila su domaćem timu da se vrati i dođe do samo gola zaostatka.

U nastavku meča činilo se kao da se na terenu nalazi samo jedan tim – Železničar. Gostujući igrači su početkom druge deonice sa dva laka gola ponovo došli do +3. Ipak neiskorišćene kontre i konfuzije u napadu gostiju omogućili su domaćima da naprave seriju od 2:0. No to je bilo sve što su Koltolčani pružili u natavku, jer su Nišlije od tada pa do kraja diktirale tempo, a prednost je išla i do + 9 (28:19). Bekovi su bili raspoloženi za igru, kao i krila. Odličan na crti bio je Jevtić, dok je Zlatanovića na golu dostojno zamenio Gemaljević.

Želju je do četvrte pobede predvodio Padežanin sa šest golova, jedan manje dao je Spasić. Nedeljkov je u redovima Rudara bio najefikasniji sa četiri gola.

Niški tim se nakon nekompletnog petog kola nalazi na vodećoj poziciji sa devet bodova.

Posle ovog kola sledi pauza zbog EHF nedelje, a onda u Čair stiže ekipa Mokre Gore.

Rudar – Železničar 1949 21:29 (11:12)