Železničar na plus tri pred revanš

Rukometaši Železničara savladali su u prvom kolu kvalifikacija za EHF Kup ekipu Kaerjenga sa 30:27 (19:12). Nišlije itekako imaju mesta za analize pred revanš, jer +3, uz ovaku igru ne garantuju ništa.

Pobedi se u zube ne gleda. No moglo je i moralo bolje. Iako su domaći popravili utisak iz prvog kola SEHA lige, nisu uspeli da ceo meč odigraju na zadovoljavajućem nivou.

Solidno su odigrale Nišlije prvih trideset minuta. Sa bekovskih pozicija pogađali su Sretenović, Knežević, Janković i Savić. Razigarala su se i krila te su mrežu gostiju rešetali Spasić i Banduka. Iako je rečeno da neće igrati, Danilo Mihaljević je do 24. minuta branio na „jednoj nozi“, nakon čega je napustio teren i do kraja se nije vraćao. Dobra igra dovela je domaće do +9 (19:10) u 29. minuta. Opuštanje u finišu donelo je dva laka gola gostima (19:17).

Kola su krenula nizbrdo u nastavku. Igrali su domaći bezidejno, brzopleto, sa mnogo grešaka i u odbrani i napadu. Sa druge strane gosti su mini-serijama počeli da „tope“ prednost. Dva vezana gola Luksemburžana, na staru drugog dela, upalila su crveni alarm. Vujović je zatražio tajm-aut posle čega se ništa značajno nije promenilo. Raziglari su se u Kaerjengu Radojević, Volpi i Humel te su za 14. minuta došli do -1 (21:20). Strateg niškog tima ponovo je pozvao svoje igrače na odmor. Koliko toliko momci u belim dresovima su se „razbudili“ i sprečili goste da dođu do potpunog preokreta. Govima Ćeranića i Spasić Želja dolazi do  +4 (27:23). Međutim Luksemburžani ponovo prete i tri minuta pre kraja imaju samo gol zaostatka. Do kraja su pogodili Sretenović i Kljaić i postavili konačnih 30:27.

Treba napomenuti da Jovan Damnjanović nije licenciran te nije igrao, a povredu je „zaradio“  i srednji bek Marko Knežević koji je ranije morao da napusti teren.

Isključenja: Železničar 6, Kaerjeng 10 minuta;

ŽELEZNIČAR: Mihaljević (3 odbrane), Janković 2, Milovanović, Potkonjak, Sretenović 3, Mađar, Lazić (8 odbrana),  Spasić 9(3), Savić 3, Babić 1, Jevtić 1, Ćeranić 3, Kljajić 1, Banduka 3, Knežević 4, Pavlović.

KAERJENG: Ožer (11 odbrana, 2 sedmerca), Temelkov 3(1), Trivić 2, Nikoleti, Radojević 7(3), Volpi 3, Mihels, Kosanti, Janopulos, Rahim 2, Molitor 2, Šreder 1, Veidig 1, Evald 3, Humel 3, Gras.

Semafor: 3:1(3), 5:4(9), 11:5(18), 16:8(26), 19:10(29), 19:15(35), 21:20(43), 27:23(50), 28:27(57)