Železničar dominantno do druge pozicije (VIDEO)

U poslednjoj utakmici 14. kola ARKUS lige rukometaši Železničara su ubedljivo savladali Dubočicu rezultatom 39:22 (19:10).

Iako je prva utakmica u Leskovcu bila neizvesna, ova u Nišu bila je rutinska za Železničar. Meč u Čairu nije opravdao epitet derbija pošto su Nišlije u svim segmentima igre nadigrale goste.

Samo u prvih pet minuta Dubočica je bila ravnopravan protivnik, a onda su kola krenula nizbrdo. Kada je Želja poveo sa 7:2, trener Leskovčana je zatražio tajm-aut, ali to nije pomoglo njegovom timu. Nemilosrdni su bili Aleksandar Stojanović i Spasić koji su pogodili sve što su zamislili. Podršku su im pružali mladi Veljko Stanojević i Aleksandar Pavlović čiji su golovi uvek bili ispraćeni aplauzima publike, koja je u velikom broju, ispunila dvoranu. Odlično je funkcionisala i odbrana, kojom je dobro komandovao Kocić sa gola. Sa druge strane Dubočica je upala u mašinu zvanu Železničar koja je polako, iz minuta u minut, „mlela“.

U nastavku meča nije viđeno ništa novo. Ni pauza nije pomogla gostima da se trgnu i pokušaju da nešto promene. Na momente se činilo kao da su se Leskovčani pomirili sa situacijom. Zanimljiva je činjenica da su do 45. minuta Milovanović sa pet i Spasić sa tri pogotka bili nerešiva enigma za odbranu gostiju. Prednost izabranika Đorđa Teodorovića je vrtoglavo rasla. Dva minuta pre kraja Želja je „postao punoletan“ i imao 18 golova prednosti. Ipak Dubočica je uspela da za gol smanji zaostatak.

Posle 14. kola Železničar se nalazi na drugoj poziciji na tabeli sa 20 bodova, četiri manje od vodećeg Dinama.

Železničar – Dubočica 39:22 (19:10)