Važna pobeda Naise na gostovanju

Rukometašice Naise “pregrmele” su izuzetno teško gostovanje u Novoj Pazovi. Izabranice trenera Svetislava Jovanovića savladale su direktnog konkurenta za plej of sa 35-29 (17-18).

Oslabljene neigranjem Katarine Radović, rukometašice Naise mučile su se u prvom poluvremenu, koje su dobile golom prednosti. Leposava Glušica i Milica Kojčić držale su ekipu Mladosti u životu u ovom periodu igre.

U nastavku susreta do izražaja je došla “duža” klupa i bolja fizička sprema Nišlijki, koje su nakon dva gola Jovane Veljković, u 41.minutu stigle do 4 gola prednosti, 23-19.

U 47.minutu na semaforu je već stajalo 28-22, a tu razliku igračice Naise sačuvale su do samog kraja i slavile sa 35-29.

U redovima Naise najefikasnija je bila Katarina Tanasković koja je postigla 8 golova, dok sup o 7 postigle kapitenka Marija Filipović i Simona Stojanovska, koja je proglašena i za igračicu utakmice.

Kod gošći su prednjačile Glušica i Kojčić, ali njih dve nisu imale dovoljnu podršku saigračica kako bi postigle više od časnog poraza.

Ovom pobedom Naisa je praktično obezbedila plej of i učvrstila se na trećem mestu na tabeli.

U narednom kolu Naisa dočekuje ekipu Juniora.

Nova Pazova, sala OŠ “Rastko Nemanjić”. Gledalaca: 200. Sudije: M.Alimpić, Z.Crnjanski. Sedmerci: Mladost 2 (2), Naisa 6 (4). Isključenja: Mladost 4, Naisa 4 minuta.

NAISA: Čogurić 1,   Karalić , Milojević 5, Filipović 7, Stefanović, Veljković 2, Zdravković 1, Tanasković 8, Petković M, Petković T, Stamenković, Ivanović, Ranđelović, Stojanovska 7, Pejović 4.

MLADOST (NP): Pavlović M, Pavlović J, Petković, Todorović 5, Glušica 9, Gudurić, Jovanović 2, Kojčić 8, Šuberić 5, Boner, Pavlović N, Miljuš, Bundalo.