Sreća okrenula leđa! Nais bez finala

Igrači Naisa i pored velike borbe nisu uspeli da se plasiraju u finale Kupa Srbije pošto su, posle peteraca, poraženi od Šapca. Meč je završen nerešenim rezultatom 7:7 (2:1, 1:1, 1:2, 3:3, peterci 3:2).

Utakmicu je obeležio veliki broj isključenja za ekipu Naisa, čak četvorica igrača imala su po četiri isključenja, jedan dva, a petorica po jedno – ukupno 19. Loša realizacija igrača više pratila je obe ekipe tokom celog meča. Nišlije su dobro igrale odbranu, malo nesigurnosti bilo je u napadu.

Polufinale bolje je počelo za Šabac. Prvog igrača više momci u belim kapicama nisu iskoristili, ali usledila su još dva isključenja, oba za standardnog prvotimca Dragana Miloševića. Prvo je gol Naisa pogodio Velkić, a onda i Petrovski za 2:0. Već u sledećem napadu Živić je smanjio zaostatak. Sve do početka druge deonice mreže su mirovale. Početkom drugog dela igre Šapčani sa pet metara dolaze do +2 (3:1). Golom iskusnog Petrovića niški tim je vratio -1 sa kraja prve četvrtine.

U nastavku meča igrači Naisa konsolidovali su svoje redove i zaigrali bolje. Petrović je ponovo pogodio i doneo svom timu izjednačnje. Šabac je do kraja treće četvrtine u većem delu imao gol prednosti, ali su Nišlije odlično parirale. Raspoloženi Petrović trećim, pogotkom pogađa za egal, pred odlučujućih osam minuta. Pogotkom Bolovića za 5:4, niški tim otvara poslednju deonicu. Nakon odlične odbrane, Nais je krenuo u napad, ali nije uspeo da iskoristi igrača više, pošto je Petrović pogodio okvir gola. Sa druge strane igrača više koristi Velkić za izjednačenje, a potom Trkulja vraća prednost na stranu tima sa Save. Nisu se predavali igrači sa Čaira ni tada, a Bolović, drugim pogotkom vraća svoje u igru. Odbranile su se Nišlije u sledećem napadu, a nedugo zatim četvrti pogodak postiže Petrović za 7:6, minut do kraja.U dramatičnoj završnici ruka nije zadrhtala Repenoviću, koji je ispostaviće se, postigao izjednačujući i pobedonosni pogodak. Do kraja regularnog dela meča nije bilo promene rezultata.

Peterci ovoga puta nisu bili srećni za niške igače. Precizni su bili Bolović i Šilj, dok je šuteve Živića i Petrovića odbranio Aleksić, Milić je pogodio prečku. Lazić je odbranio šuteve Budurinu i Trkulji, ali su Meski, Tenžera i Repanović bili precizni što je bilo dovoljno za plasman u finale.

Šabac – Nais 7:7 (2:1, 1:1, 1:2,3:3) peterci 3:2

Bečej, bazen Đorđe Badža Predin;

Sudije: Milović/Anđelić;

Igrač više: Nais 9 (2), Šabac 19 (4);

Šabac: Aleksić 7 odbrana, Eraković, Marković 1(1), Repanović 2, Budurin, Velkić 2, Car, Šušijašvili, Trkulja 1, Tenžera, Petrovski 1, Cvetković, Popović, Meskhi.

Nais: Lazić 17 odbrana, Mitorivć, Pavičić, Kilić, Dimitrijević, Matija Milošević, Petrović 4, Đurđević 1, Živić 1, Bolović 2, D. Milošević, Stoiljković, Mladen Milošević.