Šesta uzastopna pobeda Radničkog i treće mesto na tabeli (VIDEO)

Fudaleri Radničkog savladali su Bačku u 23. kolu Superlige rezultatom 4:0 (2:0). Strelci za domaće bili su tri puta  Slaviša Stojanović i Miloš Petović.

Nakon uvodnog odmeravanja snaga na sredini terena, gosti su imali priliku da povedu u 6. minutu. Noma je vratio loptu unazad, Bulatović nije dobro regovao, a ona je došla do Đorića koji šutira. Na sreću domaćih Žviković je dobro intervenisao.

Igrači Radničkog su nakon toga pokušavali da ugroze  gol gostiju , ali bezuspešno. U 22. minutu Babić je lepo prošao po levoj strani i ušao u šesnaesterac gostiju gde ga je Varga srušio. Precizan sa bele tečke bio je Slaviša Stojanović.

U 26. minutu igrač gostiju je prošao Subića po desnoj strani i šutirao, ali je Živković ponovo intervenisao.

Samo minut kasnije Slaviša Stojanović je prodro po desnoj strani i udarcem iz daljine savladao nemoćnog Jevrića.

Drugi pogodak dao je krila domaćima koji su krenuli da stežu obruč oko Bačke, ali nijedan pokušaj nije urodio plodom.

Tri minuta pre odlaska na pauzu gosti su pripretili šutirao je Filip Bajić , a ponovo na mestu  bio čuvar mreže domaćih.

Trener Bačke odlučio se da na startu drugog dela napravi dvostruku izmenu. Ipak to nije donelo velike promene u igri njegovog tima. Šest minuta bilo je potrebno momcima u crvenim dresovima da ponovo dođu u priliku da promene rezultat.  Aksentijević je lepo uposilo Stojanovića, ali je na mestu bila odbrana gostiju.

U istom minutu posle udarca iz ugla , Mićić je glavom loptu poslao preko gola. Đorić i Mićić pokušali su da ugroze Živkovića, ali su se spetljali pred  golom.

Novu veliku priliku imali su izabranici Bobana Dmitovića u 59. minutu . Slobodan udarac sa oko 25 metara izveo je Subić, lopta dolazi do Mićića koji šutira, ali Jevrić brani.

Usledili su učestali napadi Bačke. U 67. minutu nakon lepe akcije lopta je došla u šesnaesterac, ali je Bjeloš loše odreagovao. Zatim se kušao se i njegov saigrač Micić, koji je tukao preko gola. Pokušao je i Dimitrijević, ali ni on nije bio precizan.

U 78. minutu još jedna šansa domaćih otišla je u nepovrat. Novu prilku i konfuziju u redovima tima sa Čaira igrači u plavim dresovima nisu uspeli da iskoriste.

U 86. minutu Miloš Petrović postigao je treći gol za Radnički, na oduševljenje svih na Čairu. Posle centaršuta Stanisavljevića, Petrović sa najbolje snašao i glavom loptu poslao iza leđe gostujućeg golmana.

U 90. minutu nova šansa za domaće, koja odlazi u nepovrat.

U sudijskoj nadoknadi u šesnaestercu gostiju fauliran je Stanisavljević, a sudija Čolović pokazao je na belu tačku. Sa jedanaest metara ponovo je precizan bio Slaviša Stojanović za konačnih 4:0.

Ovom pobedom Radnički se popeo na treće mesto na tabeli pretekavši ekipu Spartaka. U sledećem kolu Nišlije gostujeu u Čačku ekipi Borca.

Radnički – Bačka 4:0 (2:0)

Niš, stadion Čair;

Sudija: Dragan Čolović (Raška), Pomoćne sudije: Vladimir Jovanović (Čačak), Srđan Minić (Raška);

Strelci: Slaviša Stojanović u 22. minutu, 27. minutu i 93. minutu, Miloš Petrović  u 86. minutu (Radnički);

Žuti karton: Petrović u17. Minutu, Noma u 35. minutu  (Radnički), Varga u 22. minutu, Mićić u 42. minutu  (Bačka);

Radnički: Živković, Saša Stojanović (od 68. minuta Stanisavljević), Slaviša Stojanović, Mrkić (od 73. minut Jovanović), Aksentijević,Petrović, Subić, Mićić, Noma, Babić(od 89. Ćirković), Bulatović;

Bačka:Jevrić, Varga (od 45. minuta Dodlek), Bajić, Bjeloš, Ilić, Švonja, Radinović (od 45. minuta Bajić), Đorić, Mićić (od 78. minuta Čeković), Luković, Dimitrijević.