Osam medalja za niške sinhrone plivačice (VIDEO)

Takmičarke Kluba za sinhrono plivanje Niš još jednom su besprekorno nastupile na Državnom prvenstvu za seniore, koje je, proteklog petka i subote, održano na bazenu Sportskog centra Čair.Timski su, u slobodnom sastavu, osvojile zlato, a ukupno, u svim varijacijama takmičenja – čak 8 medalja.

Plivačice su svoje veštine prikazale nastupom u disciplinama solo, duet, tim, kombinacija i hajlajt, sa posebnim vremenima trajanja, kroz tehnički deo i sastave.

Na takmičenju je nastupilo 50 devojaka iz 8 srpskih klubova, a Niš je, i ovoga puta, bio dobar domaćin. Sekretar Saveza za sinhrono plivanje Srbije Ljiljana Avramović najavljuje čak mogućnost organizacije međunarodnog takmičenja na Čairu 2018. godine.

Predstavnici Saveza ističu da će u junu čitava Evropa biti u Beogradu, jer su se, za nastup na Evropskom prvenstvu koje se održava u srpskoj prestonici, već prijavile 24 države.