Samo bod za Piroćance protiv Inđije (VIDEO)

U derbiju 23. kola Prve lige Srbije Radnički je dočekao ekipu Inđije. Piroćanci nisu uspeli da ostvare pobedu i sedam kola pre kraja još jednom priđu samom vrhu tabele, nakon 90 minuta meč je završen rezultatom 1:1.

Oko 1.000 vernih navijača Radničkog okupilo se na gradskom stadionu uprkos veoma hladnom vremenu, ali sa njega nisu otišli zadovoljni rezultatom. Meč je opravdao epitet derbija, iako nije bilo previše golova i šansi, igralo se dosta agresivno, većim delom oprezno na obe strane, ali u poslednji dvadesetak minuta  izuzetno otvoreno.

Prvu veliku šansu na utakmici imala je Inđija u petom minutu, Nemanja Bosančić je istrčao sam ispred golmana domaćih Ivana Bulajića, ali umesto da šutem završi akciju, loptu je vratio Darku Lemajiću koji se u tom trenutku nalazio u ofsajd poziciji.

U 12. Minutu Radnički je prvi put ozbiljno ugrozio gol gostiju, nakon centaršuta Filipa Tolića u šansi su bili i Marko Mančić I Miloš Spasić, ali mreža Inđije je ostala mirna.

Domaća ekipa je do vođstva stigla u 40. Minutu i to iz penala. Nemanja Petrov je odlično utrčao po desnoj strani u šesnaesterac, usledio je nepropisan start Slobodana Lalića i za sudiju Ivana Stamenkovića iz Beograda dileme nije bilo, penal za domaće. Siguran izvođač za 1:0 bila je desetka Radničkog, Denis Ristov.

Timovi vole kada stignu do vođstva pred pauzu za poluvreme, obično u svlačionici dogovore kako da najbolje sačuvaju prednost i odrede taktiku za nastavak, ali ovoga puta Piroćanci nisu uspeli da iskoriste tu povoljnost. Na samom startu drugog dela utakmice, u 47. Minutu Inđija je izjednačila i to iz akcije koja nije preterano obećavala. Nemanja Bosančić je uputio jedan spor i visok centaršut skoro na gol liniju gola domaćih, akciju je odlično ispratio Darko Lemajić i glavom je loptu sproveo u mrežu, 1:1.

Usledio je deo meča bez prevelikih prilika, a onda su se gosti odlučili na potpunu defaanzivu u poslednjih dvadesetak minuta meča. To je moglo da ih skupo košta jer je Radnički u tom delu zaigrao mnogo bolje i imao par izglednih šansi.

Najbolju je propustio Miloš Nikolić do koga je nakon duge akcije lopta stigla zahvaljujući nesigurnoj intervenciji golmana Dejana Stanivukovića, ali je Nikolić nije sproveo u mrežu već u centarhalfa gostujuće ekipe

Poslednje veliko uzbuđenje vđeno je u 89. Minutu, Denis Ristov je izveo slobodan udarac, loptu je očigledno rukama odbio  Stefan Kovačević u živom zidu, ali po mišljenju sudije Stamenkovića penala nije bilo.

Utakmica je završena nerešenim rezultatom koji zbog svega viđenog zadovoljniji mogu biti igrači Inđije.

Nakon 23. kola Radnički iz Pirota je četvrti na tabeli sa 35 bodova, a Inđija je šesta sa dva boda manje. Piroćanci u narednom kolu gostuju Kolubari u Lazarevcu, dok Inđija na svom terenu igra protiv Jagodine.