Rukometaši Železničara sigurni i protiv Spartaka (VIDEO)

Rukometaši Železničar i dalje su bez poraza na domaćem terenu, pošto su u 17. kolu ARKUS lige ubedljivo savladali Spartak rezultatom 30:21 (15:10).

Susret između Niša i Subotičana obeležile su dobra igra domaćeg tima i atmosfera u hali, ali i neke odluke sudija koje su u više navrata izazvale negodovanje niške publike.

Železničar se sa kamatom revanširao Spartaku za poraz u prvom delu sezone. Subotičani su samo u prvih 15. minuta bili ravnopravni rivali (6:6), a onda su ih domaći polako ubacili u svoju mašinu.  Prednost od dva gola niškom timu doneli su Stanojević i Spasić, sa druge strane pogodio je Karan sa sedam metara. U nastavku su konstantantno dobri bili Milosavljević i Aleksandar Stojanović koji su omogućili Želji da sa osetnom razlikom ode na odmor. Spartak je sa druge strane povremeno uspevao da dodje do gola.

Domaći su u istom ritmu igrali i u nastavku, pa su veoma lako uvećali prednost. To je iskoristio strateg Želje Đorđe Teodorović koji je pružio šansu svim igračima. Publika je velikim aplauzom pozdravila novog igrača Železničara Lazara Anđelkovića, koji im se odužio sa dva gola u protivničkoj mreži. U drugom delu razigrao se i Jevtić, podršku je dobio od Pavlovića i braće Radivojević te ubedljiva pobeda nije izostala.

Trener Železničara u ovom meču nije mogao da računa na beka Nemanju Milovanovića koji je zbog upale pluća van terena.

Najefikasniji u timu Želje bili su Milosavljević i Jevtić koji su se po pet puta upisali u strelce, kod Spartaka se istakao Karan sa šest pogodaka koja je postigao u prvom delu meča.

Železničar – Spartak 30: 21 (15:10)