Radnički Pirot remijem se oprostio od svojih navijača (VIDEO)

U utakmici 29. kola Prve lige Srbije u fudbalu Radnički je na gradskom stadionu u Pirotu dočekao ekipu OFK Beograda. Kolo pre kraja prvenstva   sve su karte podeljene, znaju se i novi superligaši, kao i ekipe koje ispadaju u niži rang. Shodno tome, u Pirotu smo videli malo opušteniju igru u kojoj su obe ekipe igrale rasterećene rezultatskog pritiska, na kraju je utakmica završena nerešenim rezultatom 1:1.

Domaći su ipak u meč ušli agresivno i već početkom četvrtog minuta stvorili su dve odlične šanse. Prvo je Nemanja Petrov sjajno ušao po desnoj strani u šesnaesterac, ali nije uspeo da uputi precizan pas slobodnim igračima ispred gola. Odmah zatim, nakon kornera, Denis Ristov je precizno šutirao ka golu Miloša Čupića, a odbijenu loptu Miloš Spasić nije uspeo da sprovede u mrežu.

Romantičari su prvu šansu imali tek u 26. minutu, kada je igrač Crvene zvezde na pozajmici, Kalid Aučo, presekao loptu na sredini terena i uputio oštar, ali neprecizan udarac ka golu domaćih.

Prvih 45 minuta Radnički je diktirao tempo, bilo je dosta lepih akcija i šansi pred golom gostiju. Najzapaženiji u tom delu meča bio je golman Beograđana Miloš Čupić koji se istakao sa par atraktivnih intervencija, a u 39. minutu je zaslužio i aplauze domaće publike kada je paradom zaustavio šut Miloša Spasića. Par minuta kasnije revanširao mu se i golman Radničkog Vojislav Ilić, odbranio je šut Nikole Stojanovića koji se iznenada našao u više nego izglednoj poziciji za gol. Ta prilika je bila i poslednja u prvom poluvremenu koje se završilo 0:0.

Početak drugog dela doneo je malo drugačiju situaciju na terenu, OFK Beograd je imao nekoliko opasnih akcija, ali je desetak minute njihove inicijative prekinuo gol domaćih. Igrao se 56. minut kada je Nemanja Petrov iskoristio grešku odbrane gostiju, oduzeo je loptu japanskom internacionalcu Takuto Jasuoki, sjajno po desnoj strani ušao u šesnaesterac i uputio precizan centaršut pravo na glavu Marka Mančića koji je loptu sprove o u mrežu i svojim šestim prvenstvenim golom doveo Radnički u vođstvo 1:0.

Igrači domaće ekipe kao da su se zadovoljili postignutim pogotkom i nakon njega nisu više bili previše agilni u napadu. Priliku da dokusure protivnika imali su u 83. minutu, ali se Marko Mančić našao u nedozvoljenoj poziciji pre nego što je uputio pas do Miloša Spasića.

I kada su svi pomislili da će se Radnički pobedom oprostiti od domaće publike ove sezone, OFK Beograd je nagrađen za dobru igru u velikom delu meča. Igrao se 88. minut kada je Nikola Stojanović iskoristio grešku odbrane domaćih i lob udarcem završio akciju коju je sjajnim pasom započeo Veselije Đurić. Bio je to i konačan rezultat utakmice, može se reći sasvim zasluženo, Radnički i OFK Beograd su remizirali 1:1.

Piroćanci su bili svedoci jedne od poslednjih utakmica srpskog fudbalskog velikana u drugom po rangu takmičenju u Srbiji. OFK Beograd je spao na niske grane i nakon sledećeg kola se seli u srpskoligaško društvo, što niko nije mogao predvideti klubu sa takvim renomeom.

U domaćoj ekipi su svesni da nisu odigrali najsjajniju partiju, ali znaju i razloge zbog čega je tako bilo.

Uprkos tome što su ispustili pobedu u poslednjim minutima igrači Radničkog su aplauzom ispraćeni sa gradskog stadiona, zahvaljujući minulom radu čitave sezone. Do pre par godina Radnički iz Pirota je igrao niže rangove takmičenja i imao ogromne probleme u svim strukturama. Danas se, na kraju prvoligaške sezone nalazi u gornjem delu tabele, stabilan na svim nivoima, sa ostvarenim zacrtanim ciljevima sa početka sezone. Sa sigurnošću se može reći da je Radnički ostavio odličan utisak svim ljubiteljima fudbala u Pirotu.