Radnički ne može do pobede ni na prijateljskom meču (VIDEO)

U susretu osmoplasirane ekipe Superlige Srbije i desetoplasirane ekipe prve bugarske lige nije bilo pobednika.

Radnički je na Čairu odigrao 2:2 sa Slavijom iz Sofije.

Nišlije su povele golom Pavkova u 35. minutu. Sredinom drugog dela igre jedanaesterac za domaćina, posle prekršaja nad Dušanom Živkovićem, nije realizovao Slaviša Stojanović.

Gosti su u finišu meča preokrenuli rezultat. Prvo je u 76. minutu Mateus iz slobodnog udarca uz pomoć živog zida uspeo da izjednači, da bi u 88. minutu sudija Grujić zbunio sve pokazavši na najstrožu kaznu za goste iz Sofije. Penal za preokret je izveo Uzunov.

Duboko u sudijskoj nadoknadi meča (koji je dosta  produžen zbog čestih upada pasa lutalica na čairski teren) Radnički uspeva da izjednači preko Miladinovića. Izjednačenje se dogodilo bukvalno pred poslednji sudijski zvižduk i čini se iz nedozvoljene pozicije.

Šef stručnog štaba Radničkog Milan Đuričić izneo je svoje impresije nakon meča:

– Prezadovoljan sam kako smo igrali 75 minuta, ali smatram da smo morali da u tom periodu imamo ubedljivije vođstvo. Igrači su uradili ono što sam tražio od njih, imali smo i posed lopte, stvarali šanse, ali nije nas htela ni sreća. Po primljenog golu javili su se određeni problemi, uvukao se strah i na tom segmentu ćemo morati još puno da radimo. Sve u svemu zadovoljan sam i mislim da ćemo spremni ući u narednu prvenstvenu utakmicu protiv lučanske Mladosti. Do tog meča ima još devet dana i to je dovoljno vremena da ispravimo nedostatke u našoj igri- rekao je Đuričić.

RADNIČKI-SLAVIJA 2:2 (1:0)
Niš, 8. novembra-stadion Čair.

Gledalaca: 100.

Sudija: Danilo Grujić (Niš).

Strelci: 1:0 Pavkov 35.- 1:1 Mateus 76.- 1:2 Uzunov 88. iz penala.- 2:2 Miladinović 90.

Žuti kartoni: Miladinović (Radnički), Abud (Slavija).

RADNIČKI: M. Živković, Petrović (od 82. Mijailović), N. Stanković, Simunović (od 46. F. Stanković), Miladinović, Tomić, Noma (od 82. Krstić), Saša Stojanović (od 70. Jovanović), Pavkov (od 63. Ivanović), D. Živković, Slaviša Stojanović.

SLAVIJA: Geria, Martinov, Venkov (od 60. Abud), Velev (od 70. Šemerdijev), Šokolarov, Mateus, Uzunov, M’ba, Velkov (od 60. Petrov), Galin Ivanov (od 70. Stamatov), Burov (od 60. Georgi Ivanov).