Radnički na startu prvenstva poražen od Zvezde

Fudbaleri Radničkog  su započeli novu sezonu na isti način na koji su i okončali prethodnu – porazom od Crvene Zvezde na Marakani, istovetnim rezultatom 3:0.

Strelci su bili Pešić i Srnić dva puta.

Nišlija u Zvezdinom dresu Aleksandar Pešić već na samom startu našao se sam pred golom Radničkog, ali je loše šutirao.

Minut kasnije i Arsić je zapretio Kahrimanu iz slobodnjaka iskosa sa desne strane, ali je golman crveno-belih bio siguran.

Pešić se još jednom obrukao u 30. minutu kada nije iskoristio dobar centaršut Stojkovića.

Deset minuta kasnije iz slične situacije Kanga pogađa stativu gola niškog tima.

Samo minut kasnije Beograđani ipak dolaze do vođstva. Loptu je u šesnaestercu Radničkog primio Kanga, prebacio je na stranu do Adžića, na koga bespotrebno istrčava golman Brać, tako da posle povratne lopte Pešiću nije bilo teško da loptu ubaci u nebranjenu mrežu. To je bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Na startu drugog dela Kanga još jednom pogađa okvir gola, ovoga puta iz slobodnog udarca.

Zvezda je duplirala vođstvo u 57. minutu posle katastrofalne greške Tomića, koji duboko u zaleđu svoje odbrane pronašao “zaboravljenog” Srnića kome nije bilo teško da savlada zbunjenog golmana Braća.

Nišlije su prividno uspostavile ravnotežu u igri, ali su fudbaleri Crvene Zvezde i dalje lakše ugrožavale gol protivnika.

U samom finišu Srnić je posle prodora po levoj strani ušao u šesnaesterac gostiju dosta iskosa i ne toliko jakim, koliko preciznim udarcem postavio konačnih 3:0 za “crveno-bele”.

Bez  obzira što su igrali protiv favorita za najviši plasman od Nišlija se sigurno više očekivalo naročito u fazi napada, a priliku da poprave utisak imaće već u petak kada od 20 časova na Čairu dočekuju Mladost iz Lučana.

CRVENA ZVEZDA: RADNIČKI NIŠ 3:0 (1:0)