Radnički ispusti pobedu u Čačku. Meč sa Partizanom odložen za subotu

U 24. kolu Superlige Radnički je gostovao u Čačku gde je remijem, rezultatom 1:1, prekinuo sjajni niz od 6 uzasopnih pobeda.

Može se slobodno reći da su Nišlije ispustile pobedu i da ovoga puta nisu imali ni dovoljno sreće. U  većem delu susreta bili bolji rival stvarajući  veliki boj prilka pred golom Čačana, ali iskoristili su samo jednu, a pošto su u finišu i primili gol iz jednog od malobrojnih napada domaćina, morali su da se zadovolje bodom.

Meč je počeo izglednom situacijom za Čačane kada je Šaranov izvanredno intervenisao posle udarca glavom Mateusa.

Uzvratio je Pavkov u 23. minutu kada je iz slobodnog udarca pogodio okvir gola Borca. Desetak minuta kasnije Radnički je i poveo. Posle kornera sa leve strane na prvoj stativi se našao kapiten Aleksandar Jovanović koji je zahvatio loptu glavom i savladao Mišića na golu Borca.

Do kraja prog dela igre nije bilo prilika za golove, a u nastavku je usledila dominacija niškog tima.

U 46. minutu posle cenatršuta Subića pokušao je Pavkov atraktivno, ali je bio neprecizan.

Posle opasnog napada Radničkog, odbrambeni igrač domaćih, Marinković umalo nije zatresao sopstvenu mrežu. Pogodio je stativu.

Još jednom se Pavkov našao u šansi posle centaršuta Babica, ali nije uspeo da zahvati loptu.

U 63. minutu golman domaćih bilo je na velikim iskušenjima, ali je Mišić sjajnim intervencijama uspeo da zaustavi udrace prvo Slaviše Stojanovića, a zatim i Pavkova.

Opsada gola Čačana se nastavila. U sledećem napadu pokušali su Jovanovic i opet Pavkov, ali rezultat se nije promenio.

U 71. minutu na odbijenu loptu je natrčao Japanac Noma i sa 30 metara snažno šutirao. Pogotka nije bilo, ali se zato po treći put zatresao okvir gola domaćih.

I onda u jeku napada Radničkog domaći stižu do izjednčenja. Romanić sjajnim pasom pronalazi Brazilca Mateusa u šesnaestercu gostiju, a ovaj svojim petim pogotkom u šampionatu donosi bod Čačanima.

Pokušale su Nišlije do kraja meča da vrate prednost na svoju stranu.

U 80. minutu Bulatović postiže pogodak za Radnički koji je ponište zbog nedozvoljene pozicej. Od  85. minuta fudbaleri Radničkog su imali i prednost igrača više zbog drugog žutog kartona levog beka domaćih Perišića, ali uspeli su samo još jednom da zaprete iz slobodnog udarca preko Milana Pavkova, ostalo je 1:1.

Iako u Radničkom  imaju za čime da žale u ovom susretu, poraz ih nije skupo koštao, jer ni direktni rivali za mesto na tabeli Čukarički i Spartak u ovom kolu nisu zabeležili pobede, pa su Nišlije i dalje 3. na tabeli sa  43 osvojena boda. Jedan više od četvrtoplasiranog Čukaričkog, ali i  9 manje od drugoplasiranog Partizana koji  je trebalo da gostuje na Čairu u sredu 4. marta, ali je celo 25. kolo zbog vremenskih prilika odloženo za vikend.