Radnički demoliran u Subotici

Posrtanje Radničkog, koje je krenulo smenom na klupi niškog kluba, nastavljeno je u Subotici, gde je domaći Spartak razbio četu Ivana Jevića rezultatom 4 :2.

Nišlije su povele u  4. minutu kada je  posle  starta Čečarića nad Travančićem sudija Anđelovski pokazao na belu tačku. Pavkov nije bio siguran sa penala, ali je posle odbitka golmana Ostojića ipak zakucao loptu u mrežu za vođstvo Radničkog.

Niška ekipa je čuvala prednost sve do pred kraj prvog poluvremena kada domaći preokreću rezultat za samo 3 minuta.

Prvo je Đorđe Ivanović u 40. minutu izjednaćio iz gužve posle centaršuta sa desne strane, a onda je Radovanović glavom posle kornera sa leve strane doneo potpuni preokret i 2:1 za Spartak.

Na samom startu drugoog  dela Spartak postiže i treći pogodak. Lopta je dugo šetala kroz smušenu odbranu Radničkog da bi je na kraju Stojković zakucao u mrežu iza nemoćnog Živkovića.

Do velikh 4:1 Subotičani stižu u 82. minutu kada opet posle kornera, koji su izgleda velika boljka ove ekipe Radničkog, još jednom pogodak glavom postiže Radovanović.

U finišu utakmice Nišlije preko Pavkova uspevaju da ublaže poraz. Visoki centarfor Radničkog prelpim udarcem glavom posle centaršuta Cakija Stojanovića postavlja konačnih 4:2.

Ovom pobedom Subotičani su prestigli Radnički na tabeli koji je sada pao na 6. mesto.

Više od samog poraza navijače niškog tima boli igra koja nije ni nalika onoj sa početka sezone. Da li je uzrok tome loša atmosfera u svlačionici ili možda još uvek privikavanje na novog trenera možemo samo da nagađamo, ali Radnički na tabeli sve više tone, a ljubitelji fudbala u Nišu sve više gube strpljenje.

Predstojeća dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacije čini se da je došla u pravo vreme, kako bi niški superligaš konsolidovo redove i spremno dočekao Voždovac na svom Čairu.