Radnički deklasirao Vojvodinu. Sledi meč odluke u Subotici (VIDEO)

Radnički je čini se uhvatio pravi ritam za odlučujuće utakmice. Posle ubedljive pobede i dobre igre protiv Voždovca, na Čairu je još ubedljivije savladana Vojvodina – bilo je 5:0 za Nišlije.

Lepo vreme, važnost utakmice, ali i besplatan ulaz privukli su navijače da u većem broju dođu i daju podršku Radničkom. Za razliku od prethodnog meča na Čairu, ovoga puta domaćima  je trebalo malo više vremena da dođe do gola. Posle uvodnog odmeravanja snaga na sredini terena, Radnički je došao do kornera u 10. minutu. Stanisavljević je izveo udarac iz ugla, a igrač gostiju Veselinović nespretno intervenisao glavom i savladao svog čuvara mreže.

Samo pet minuta kasnije  Radnički je ponovo pripretio, akcija je išla po levoj strani, lopta je došla do šesnaesterca gde su se igrači domaćih upetljali, a zatim je Pavkov šutirao prvo u ruke golmana Rockova.

U 20 minutu leva strana je ponovo proradila. Stanisavljević je uposlio Stojanovića koji je ušao u kazneni prostor Vojvodine i šutirao, ali golman Rockov je bio na visini zadatka.

Tri minuta kasnije kapiten Aleksandar Jovanović posle prodora po desnoj strani je centrira, a lopta umalo nije iznenadila golmana Vojvdine koji je izbacio u korner.

Do odlaska na odmor nije viđeno mnogo šansi, a najbolju je propustio Stanisavljević, u samom finišu prvog dela, kada je sa 20 metara od gola gostiju šutirao iz slobodnog udarca.

U drugih 45 minuta domaći su krenuli još ofanzivnije i odmah na startu je Slaviša Stojanović oprobao svoj udarac, ali bio je za malo neprecizan.

U 52. minutu Radnički dolazi do drugog gola. Stanisavljević se po desnoj strani izborio za loptui. Uposlio je Pavkova koji iz prve šutira, golman Rockov brani, a na odbijenu loptu natrčava Babić i snažno je zakucava u mrežu Novosađana.

Pet minuta kasnije fudbaleri Radničkog su pokušali da izvedu uigranu akciju iz slobodnog udarca, pošto im ideja nije urodila plodom Stanisavljević je krenuo za loptom van kaznenog prostora, na njega je natrčao Avramovski i oborio ga, što je za sudiju Pipera bilo dovoljno da pokaže na najstrožu kaznu. Siguran izvođač je bio Milan Pavkov za vođstvo Radničkog od 3:0.

Od tog trenutka igrači Vojvodine kao da su spustili gard, što su niški fudbaleri iskoristili i zaigrali još lepše pa se na sledći gol nije dugo čekalo. U 65. minutu posle dodavanja Simunovića u kazneni prostor gostiju utrčao je Stojanović i snažnim i preciznim udarcem smestio loptu u dalji ugao gola Vojvodine.

U  73. minutu i gosti su tražili najstrožu kaznu kada je posle starta Stanisavljevića Zličić pao u šesnaestercu domaćih, ali  je sudija pokazao da se igra nastavi.

U 75. minutu posle najlepše akcije na utakmici Radnički dolazi i do petog pogotka. Posle kombinacije Aksentijević i Babića lopta dolazi do Stanisavljevića koji je petom vraća Babiću, a ovaj snažnim i  preciznim udarcem matira još jednom nemoćnog Rockova na golu Vojvodine.

Tri minuta kasnije posle kontre koju je povukao Noma pokušao je i Pavkov, ali je bio neprecizan.

U finišu domćini zadovoljni rezultatom malo su spustili gas, što su fudbaleri Vojvodine pokušali da iskoriste da ublaže poraz, ali osim nepreciznih pokušaja Avramovskog iz slobodnog udarca i Mesarovića sa ivice šesnaesterca nisu uspeli ništa više da urade. Ostalo je 5:0 za Radnički.

Nišlije su se ovom pobedom izjednačile na trećoj poziciji sa Spartakom, pa će u sledećem kolu u Subotici direktno odlučivati o plasmanu koji vodi na evro scenu.

Radnički – Vojvodina 5:0(1:0)

Niš, stadion Čair;

Glavni sudija: Petar Piper (Čačak); Pomoćne sudije: Vladimir Jovanović (Čačak) , Nenad Kurčubić (Kragujevac);

Žuti karton: Okeuhie u 20. minutu (Vojvodina),

Strelci: Veselinović (autogol) 10. minut, Babić 52. I 75. minut, Pavkov (penal) 57. minut I Slaviša Stojanović 66. minut

Radnički: Šaranov,Mijailović, Stojanović (od 79. Krstić), Stanisavljević, Subić (od 61. Stanković), Mićić, Jovanović (od 68. Aksentijević), Pavkov, Simunović, Noma, Babić;

Vojvodina:Lazarević,  Rockov, Zličić (od 79. minuta Kalezić), Arsić (od 58. minuta Cebara), Mesarović, Antić, Veselinović, Radovanović, Putničanin, Avramovski, Okeuhie (od 20. minuta Gajić);