Radnički 17 utakmica bez poraza – pao i Voždovac “na krovu”

Fudbaleri Radničkog pregrmeli su još jedno teško gostovanje. Minimalnom pobedom protiv ekipe Voždovca, Nišlije su svoj saldo bodova uvećali na 44 i time zadržale prednost od 4 boda u odnosu na trećeplasirani Partizan.

U prvom poluvremenu utakmice na stadionu “na krovu”, domaći Voždovac imao je bolje prilike, ali je na golu niškog tima odličan bio Borivoje Ristić pa se na odmor otišlo sa 0:0.

Presudni momenat utakmice desio se u 59. minutu kada je Haskić presekao dodavanje golmana sa zadnjom linijom Voždovca, krenuo sam ka praznom golu domaćih. Golman Voždovca Marko Ilić oborio ga je rukama, startom sa lađe, pa je pored opravdanog penala za goste sudija Anđelovski dodelio i direktan ceveni karton domaćem golmanu.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Stanisavljević, a brojčano oslabljeni domaći fudbaleri do kraja nisu imali šanse da se vrate u meč.

Radnički je tako posle poraza od Crvene Zvezde u 2. kolu, pre više od 4 meseca, odigrao i sedamnaestu prvenstvenu utakmicu koju nije izgubio. Narednog vikenda, tačnije u nedelju od 13h, niški superligaš će na Čairu dočekati ekipu Spartaka.