Poraz Radničkog u Izraelu

Fudbaleri Radničkog pretrpeli su prvi poraz ove sezone, poraženi su u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope u Tel Avivu od ekipe Makabija rezultatom 2:0(0:0).

Po izuzetno toplom i sparnom vremenu izraelska ekipa je pokazala mnogo više od Nišlija, ali je ipak malo falilo da se u Radnički vrati na Čair sa povoljnijim rezultatom. Golovi su pre svega primljeni posle grešaka odbrane, a zadnjih 15 minuta niški tim je imao i igrača više kada je i pokušao nešto više da učini, ali bezuspešno.

Posle velikog pritiska domaćeg tima u prvih 15 mnuta, Nišlije su u nastavku uspele da umrtve igru i na poluvreme se otišlo rezultatom 0:0.

I u drugom delu domaći su napadali, a odbrana Radničkog na čelu sa golmanom Živkovićem uspešno je odolevala sve do  51. minuta kada Mijailović nije do kraja ispratio Islanđanina Kjartansona koji preciznim udarcem pogađa dalji ugao gola Radničkog.

Tada se u odbranu Radničkog uvukla dodatna nesigurnost pa su igrači Makabije još lakše dolazili do šansi, ali su ih olako propuštali.

U 69. minutu Todorovski nesmotreno ruši protivničkog igrača na ivici šesnaesterca i italijanski sudija opravdano pokazuje na jedanaesterac. Siguran strelac je opet bio Vidar Kjartanson za konačnih 2:0.

Pokušao je trener Lalatović izmenama malo da promeni ritam. U igru su ušli Aleksa i Aleksandar Jovanović i Nikodijević umesto Mrkića, Stanisavljevića i Mijailovića. Zbog drugog žutog kartona do tada veoma dobrog napadača, Omera Atzila domaći su od 79. minuta igrali sa igračem manje, ali Nišlije, iako su bile nešto agilnije u tom delu, nisu uspele da iskoriste tu prednost.

Fudbaleri Radničkog se tek u subotu vraćaju u Srbiju, ali pošto u ih u nedelju očekuje derbi na “Marakani” sa Crvenom zvezdom, u okviru drugog kola Superlige, oni će po sletanju iz Izraela ostati u Beogradu. Revanš sa ekipom Makabija biće odigran na Čairu u četvrtak 2. avgusta.