Poluvreme iz snovo Radničkog. Srušen Voždovac na putu ka Evropi (VIDEO)

Iz trećeg pokušaja ove sezone Radnički je konačno savladao Voždovac sa 3:0(3:0).Ovoga puta u možda najvažnijem susretu, koji bi mogao da odluči ko će izaći u Evropu.  Pljusak koji se uoči meča sručio na Čair, “ohladio je glave” niškim igračima koji su su svesni važnosti meča od starta stisli obruč oko gostujućeg gola. Za postizanje golova zaduženi su bili Stanisavljević, Babić i Pavkov.

Otvorili su igrači Radničkog meč kao iz snova, već u prvom napadu Nišlije su dale gol. Posle akcije po desnoj strani Jovanovića i Babića lopta dolazi do  Stanisavljevića, koji je šutirao. Lopta je okrznula nekog iz odbrane gostiju i prevarila golmana Čupića za 1:0.

Nastavili su domaći da igraju ofanizvno i u 17. minutu ponovo prete. Posle centaršuta Subića sa leve strane,  Pavkov je “makazicama” loptu poslao  pored gola.

U 19. minutu novo oduševljenje na Čairu i pogodak iz slobodnog udarca. Babić je sa oko 35. metara šutirao, lopta je išla pravo u golmana Čupića, ali mu se nekako izmigoljila i završila u mreži. 2:0 za Radnički.

Tri minuta kasnije u izglednoj situaciji našao se Stanisavljević, ali je traljavo šutirao.

Inicijativu domaćih, posle dužeg vremena, prekinuli su gosti u 28. minutu. Srećković  je prošao po levoj strani i proigrao Pavićevića u sredini, ovaj je mogao da bira u koji će ugao poslati loptu. Ipak igrač Zmajeva šutirao je pored gola.

Minut kasnije posle kornera sa desne strane u prilici se našao i Mićić, ali nije bio precizan.

Prodori izabranika Dragana Antića, uglavnom po levoj strani, bili su sve učestaliji. Tako je i u 36. minutu posle prodora Subića I dobre asistencije mražu zatresao Pavkov i povisio prednost domaćih na 3:0.

Nakon trećeg gola domaći su “spustili” loptu, a gosti konačno uspeli da je na duže od minut prenesu na polovinu protivnika. Prvi deo završen je akcijom gostiju kombinovali su Duronjić i Srećković, ali bezuspešno.

“Ispucali” su se domaći u prvom delu, te u prvih petnaestak minuta nastavka nije bilo previše uzbuđenja na Čairu. Igralo se uglavnom na sredini terena  i nijedan tim nije imao ozbiljnije prilika da dođe do gola.

Ipak domaći su i dalje bili bolji na terenu. Prvo je 58. minut Stanisavljević oprobao šut, ali nije bio najprecizniji. Šest minuta kasnije u kontranapadu šansu su imali Slaviša Stojanović, a potom i Stanisavljević, ali rezultat se nije menjao. Dobru priliku imao je i Babić u 70. minutu, ali je golman Čupić dobro intervenisao.

Pokušali su Voždovčani da već u narednom napadu urade nešto, ali se Petrović samo bezuspešno “motao” po šesnaestercu i uspeo da iznudi samo korner za indisponirani beogradski tim.

Sa druge strane niški igrači nisu mirovali, a Pavkovu  je malo falilo da u 77. minutu ponovo savlada, rođenog Nišliju, Stefana Čupića. Deset minuta kasnije nova prilika opet u režiji Subića, lopta je ponovo došla sa leve strane, Pavkov je lepo pokušao glavom, a Čupić još lepše intervenisao. Do kraja meča nije bilo uzbuđenja , te je rezultat ostao nepromenjen.

Ovom pobedom Radnički se probio na četvrtu poziciju pretekavši upravo Voždovac. U petom kolu plej –ofa na Čair stiže ekipa novosadske Vojvodine dok Zmajevi gostuju ekipi Čukaričkog..

Radnički –Voždovac  3:0 (3:0)

Stadion Čair, Niš;

Sudija: Dragan Čolović (Raška); Pomoćne sudije: Srđan Minić (Rača), Marko Dimitrijević (Kragujevac);

Strelci: Stanisavljević u 1. minutu, Babić u 19. minutu,  Pavkov u 36. minutu, (Radnički);

Žuti kartoni: Gavrić u 20. minutu,  Milutinović u 38. minutu, Pavićević u 47. minutu  (Voždovac);  Jovanović u 38. minutu,  Stanisavljević u 45. minutu (Radnički)

Radnički: Živković, Mijailović, Stojanović (od 75. minutu Mrkić), Stanisavljević, Subić, Mićić, Jovanović (od 50. minuta Aksentijević), Pavkov, Simunović, Noma (od 64. minuta Krstić), Babić;

Voždovac : Čupić, Gajić, Petroviž, Milutinović, Stuparević (od 16. minuta Pavićević), Bulatović, Mihajlov, Ješić, Srećković (od 65. minuta Mašović), Gavrić, Duronjić (od 80. minuta Ćirković).