Pirot se provukao u Nišu (VIDEO)

U utakmici 20. kola Druge muške lige Srbije odigran je jedan od derbija košarkaškog regiona “Istočna Srbija”, Konstantin je u Nišu dočekao ekipu Pirota. Očekivano, slavili su gosti, ali na pomalo neočekivan način u neizvesnoj završnici. Pirot se dosta mučio i na kraju pobedio rezultatom 68:63.

Početak utakmice nije nagoveštavao da će se gosti, četvrtoplasirani na tabeli, mučiti u dvorani Čair. Već sredinom prvog perioda nakon par dobrih odbrana i nekoliko lakih koševa iz tranzicije Piroćanci su stigli do dvocifrene prednosti. Ipak, krajem prve četvrtine izabranici Slobodana Nikolića stali su u zonsku odbranu i tada su počeli problemi gostjuće ekipe koji su trajali do samog kraja meča. Pokušali su Piroćanci da odbranu reše šutem sa distance, ali neuspešno, pa su se Nišlije sredinom drugog kvartala vratile u egal, a neizvesnost je potrajala do samog kraja.

Utakmica je imala spor ritam, slabo se trčalo i oko pedeset posmatrača u dvorani nije imalo previše toga lepog da vidi. Piroćanci su meč rešili u poslednjoj četvrtini, u dva navrata su imali seriju dobrih šuteva za tri poena što ih je dovelo do prednosti u samom finišu koju su uspeli da očuvaju u penal završnici.

Niški tim je odavno “prežaljen” u ovom rangu takmičćenja i do kraja prvenstva će pokušati da izvuče najbolje za budućnost kluba, a to je da u jakom rangu takmičenja razigra što veći broj igrača. Šest kola pre kraja Konstantin je pretposlednji na tabeli sa učinkom od četiri pobede i 16 poraza. Pirot je ostao na četvrtom mestu u ligi, zabeležio je 12 pobeda i osam poraza i mirno dočekuje finiš prvenstva.

KONSTANTIN-PIROT 63:68 (16:23, 13:9, 16:18, 18:18)

KONSTANTIN: Dojčinović 22, M.Stanković 4, Milojević 3, Drljača 9 (7sk), Anđelković 12, Sotirov, V.Đorđević 7, Banduka, Đokić, D.Stanković, D.Đorđević 3, Mladenović 3.

PIROT: Rašić 6 (7as), Pendić 21, Đonlić 8, Matović 6 (9sk), Ljubenković 13, Stojanović 8, G. Radulović 6, Jovanović, Đorđević, U. Radulović, Petrović, Stefanović.