OK Niš u vrhu tabele (VIDEO)

Odbojkaši Niša zabeležili su i treću uzastopnu pobedu u Super ligi. Ovoga puta savladana je ekipa Jedinstva iz Stare Pazove, rezultatski ubedljivo sa 3-0, po setovima 25-21, 26-24 i 25-20. Iako rezultat to ne pokazuje, ovo je za domaći tim bio izuzetno težak meč, jer su u svakom setu jurili rezultat. Nišlije su nastupile bez Arsenija Mutapčije, koji je imao otvoren ugovor i karijeru nasatvlja u inostranstvu. Na terenu se i pored zdravstvenih problema našao kapiten Milan Stojković,. Stisnuo je zube i pomogao svom timu da stigne do pobede.

Utakmica je praktično prelomljena u drugom setu u kome su gosti u više navrata imali i četiri poena prednosti ali su niški odbojkaši uspeli da ovaj deo igre dobiju na razliku. Kod domaćih efikasniji od ostalih bili su Uglješa Ilić sa 19 i Ivan Borovnjak sa 12 poena.

Nišlije se tako, potpuno neočekivano, nakon tri kola nalaze u vrhu tabele sa maksimalnim učinkom, tri pobede i devet bodova, koliko ima i šampion Vojvodina koji je naredni protivnik u prvenstvu. Pre toga, predstoji kup utakmica sa pobednikom regiona Novog Sada, pa derbi kola sa Vojvodinom.

Utakmica sa Vojvodinom igra se u petak u hali „Čair“ i to je prilika da se Nišlije masovnim dolaskom na utakmicu oduže svojim odbojkašima za sjajan start u prvenstvu, i da daju krila domaćoj ekipi da možda dođe do još jedne istorijske pobede.