Odbojkaši Niša u borbi za plej-of otežali sebi poziciju (VIDEO)

Odbojkaši Niša poraženi su od ekipe Ribnice u hali „Čair“ u 16. kolu Super lige Srbije sa 3:1, po setovima (19:25, 25:16, 17:25, 25:27).

U duelu dve mlade ekipe u prva tri seta, Nišlije su ubedljivo dobile jedan, a Kraljevčani dva seta.

Nakon toga, prava drama viđena je u četvrtom. Na 23:21  u najdužem poenu na meču, koji je trajao ceo minut, lopta 16 puta išla sa jedne na drugu stranu i kada je smeč mlađanog Kovača završio u terenu činilo se da će utakmica ići u peti set. Ipak pri vođstvu od 24:21 Nišlije bukvalno staju, a gosti stižu do 27:25 i do velike pobede u Nišu.

Dva kola pre kraja Nišlije još uvek nisu izbegle baraž, jer imaju pobedu više, a i bolje su u medđusobnim susretima od ekipe Spartaka iz Ljiga, koji je posle neočekivane pobede protiv Vojvodine poražen od jedinstva u Staroj Pazovi sa 3-1.

U narednom kolu ekipa Niša gostuje Mladom radniku u Požatrevcu dok Ljižani imaju tešku utakmicu u Novom Pazaru.