Nastavlja se pobednički niz „niškog Reala“ – četvrti trijumf, Pavkov iz penala (VIDEO)

Golom Milana Pavkova u finišu meča iz jedanaesterca fudbaleri niškog Radničkog savladali su Čukarički na Čairu minimalnim rezultatom i četvrtom pobedom u nizu postali ozbiljan kandidat za mesto na tabeli koje sledeće sezone vodi u kvalifikacije za neko od evropskih takmičenja.

Meč koji je odigran u katastrofalnim uslovima, na terenu koji je više ličio na kaljugu nego na travnatu podlogu, odlučen je u finišu meča, mada ne bi bilo nezasluženo i da je meč završen nerešenim ishodom.

Radnički je bio bolji takmac u prvom poluvremenu, da bi u nastavku tempo i kvalitet igre osetno opao.

Na prvo uzbuđenje gledaoci na Čairu čekali su 11 minuta, a odličnu šansu za gol imali su domaći fudbaleri. Stanković je sa leve strane uputio upotrebljiv centaršut u srce kaznenog prostora, gde se najbolje pozicionirao jedan od najboljih golgetera lige Milan Pavkov i trzajem glavom sa nekih 7,8 metara odlično reagovao, ali je sjajnom refleksnom paradom golman gostiju Belić izbacio loptu u korner.

Samo minut kasnije nova šansa za Nišlije. Japanski internacionalac Riota Noma, koji kako sezona odmiče igra sve bolje, oprobao je svoj udarac sa oko 25 metara, šutirao jako, ali pravo u čuvara mreže Čukaričkog, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Igra Radničkog na startu meča zaista je bila smislena i nadahnuta, a sve linije tima delovale su kompaktno i organizovano. U 17. minutu Radnički je u dva uzastopna napada ponovo pripretio protivničkom golu. Prvo je nakon sjajnog prodora po desnoj strani Aksentijević na petercu pronašao Pavkova, koji je bio daleko od lopte, te je loše reagovao, da bi tridesetak sekundi kasnije Arsić sa ivice šesnaesterca oprobao svoju levicu, ali neprecizno.

U 22. minuto prvu priliku na meču imali su i gosti , koji nikako nisu mogli da nametnu svoj ritam utakmice, pa je kapiten i najiskusniji u redovima tima sa Banovog brda Nikola Drinčić u svom stilu „zategao“ sa 30 metara, a njegov projektil je propisno namučio golmana Živkovića.

Odličnu priliku za vođstvo imali su gosti u 33. minutu preko Ovusua, koji se našao u situaciji 1 na 1 sa golmanom Živkovićem, ali je čuvar mreže niškog tima pokazao zavidne golmanske kvalitete i izašao kao pobednik iz ovog duela.

Drugo poluvreme nije bilo preterano interesantno i sadržajno. Nedostatak tečnosti u igri falio je i Radničkom i Čukaričkom, a svakako otežavajuća okolnost bilo je stanje travnate podloge na Čairu, na kojoj je bilo iz minuta u minut sve teže igrati.

U 59. minutu Radnički je imao najzreliju priliku za gol. Mrkić je sa desne strane poslao loptu na peterac, koja je prošla pored čitave defanzivne linije gostiju, a akciju je sve vreme pratio kapiten Jovanović, koji je sa 3,4 metra uklizao u nameri da savlada Belića, ali je golman Čukaričkog uspešno intervenisao.

Jedno od retkih uzbuđenja u drugom delu zbilo se u 79. minutu kada je na centaršut Stankovića, rezervista niškog tima Slaviša Stojanović glavom gađao desni ugao gola, ali je za pola metra bio neprecizan.

I kada su svi mislili da će se meč završiti najnepopularnijim fudbalskim rezultatom usledio je mat u 3 poteza niškog tima. Nakon centaršuta sa desne strane Mrkića, loptu je glavom na 7,8 metara od gola spustio Slaviša Stojanović, gde je dočekao Arsić i volejom pucao iz prve, a lopta je na putu do gola u ruku pogodila Puškarića, te je sudija Šegrt pokazao na penal.

Siguran izvođać najstrože kazne bio je Milan Pavkov u 88. minutu i svojim 13. golom u sezoni postavio konačan rezultat meča – 1:0.

Četvrtom pobedom u nizu Radnički je prestigao Čukarički i sada je 4. na tabeli sa 36 osvojenih bodova, jednim više od Voždovca i subotnjeg rivala.

U poslednjem kolu pred zimsku pauzu Radnički će u sredu 13. decembra gostovati Radniku u Surdulici.

RADNIČKI – ČUKARIČKI 1:0 (0:0)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Jovan Šegrt (Beograd)

Žuti kartoni: Aksentijević, Petrović, Miladinović (Radnički), Bogosavac (Čukarički)

Radnički: Mladen Živković, Ivan Miladinović, Vladimir Simunović, Nikola Stanković, Nikola Aksentijević, Miloš Petrović, Riota Noma, Aleksandar Jovanović (od 60. Slaviša Stojanović), Marko Mrkić, Milan Pavkov

Čukarički: Nemanja Belić, Darko Puškarić, Boris Kopitović, Miroslav Bogosavac, Petar Jovanović, Marko Docić, Asmir Kajević (od 25. Nenad Adamović), Petar Mićin (od 71. Nemanja Milojević), Nikola Drinčić, Samjuel Ovusu (od 82. Darko Zorić), Petar Bojić