Naisa savladala Pelister, na korak od ¼ finala

U prvom meču osmine finala EHF Čelendž kupa rukometašice Naise savladale su Pelister iz Bitolja rezultatom 33:26 (13:12).

Duel u Čairu obeležila je promenljiva igra oba tima. Igračice Naise su od starta bile u prednosti, ali su gošće uspevale da drže rezultatski priključak. Mnogo grešaka u redovima domaćih omogućilo je ekipi Pelistera da u 15. minutu izjednači (8:8). Pri rezultatu (9:9) trener gostiju Viktorija Blaževska je zatražila tajm-aut. To je urodilo plodom, jer je njen tim posle toga poveo sa +2 (10:12), što je ujedno bila jedina prednost makedonskog tima u ovom meču. Ipak do odlaska na odmor domaće su uspele da vrate vođstvo 13:12.

U nastavku meča izabranice Svetislava Jovanovića furiozno odlaze na +4 (18:14), razigrala se Milojevićeva, uz već rapoloženu Pejovićevu i Katarinu Radović i rezultat je bio tu. No gošće su ponovo iznenadile, napravile seriju od 4:0 i izjednačile 18:18 (42. minut). Ipak to je jedino što su mogle, jer se raspoloženom triju pridružila se i Filipovićeva koja se raspucala. Niški tim je nakon toga poveo i do kraja meča samo uvećao prednost, te je na kraju na semaforu stajalo +7 za Naisu.

Nišlijke su do pobede predvodile Filipović i Pejović sa po osam golova, dok je na golu briljirala Anastasija Čogurić sa 14 odbrana i jednim pogotkom. Čokeli i Jankulovska su se sa po šest golova istakle u redovima Pelistera.

Formalni domaćin u prvom meču bio je makedonski tim, dok je u nedelju od 18:30h, domaćin Naisa.

ŽRK Pelister 2012 – ŽRK Naisa 26:33 (12:13)

Niš, hala Čair;

Isključenja: Pelister 6 minuta, Naisa 6 minuta;

Sedmerci: Pelister 6 (3), Naisa 3(2);

ŽRK Pelister: Durlanova 10 odbrana + sedmerac, Božinova, Raif 1(1), Nikolovska 2, Milosavljević 5, Talevska 1, Čokeli 6, Ristovska, Filipovska 1, Belevska 2, Jankulovska 6, Karanfilovska 2 (2);

ŽRK NAISA: Čogurić 11 odbrana + 3 sedmeraca, 1 pogodak, Veljković , Ivković, Karalić, Zdravković, Stefanović 1, Radović 6(2), Bogdanović, Pejović 8, M. Petković, Ivanović, T. Petković 1, Milojević 5, Stamenković, Tanasković 3, Filipović 8.