Naisa nije blistala, ali pobedila (VIDEO)

Rukometašice Naise kalendarsku 2020. godinu otvorile su pobedom. U 10. kolu Super lige Srbije savladana je ekipa Mladosti iz Nove Pazove sa 30-25 (16-12).

Meč u hali „Čair“ nije počeo onako kako su domaće rukometašice očekivale. Gošće su u meč ušle rasterećeno i posle 10-ak minuta imale vođstvo od 3 gola razlike. Milena Petković je bila dobra na golu, ali je odbrana bila porozna. Tek u 19. minutu Naisa prelazi u vođstvo, 11-10, a onda druga golmanka Naise Katarina Ivanović pokazuje svu raskoš svog talenta, vezuje nekoliko dobrih odbrana i Nišlijke na poluvremenu vode sa 16-12.

I u drugi deo igre Naisa je ušla nešto opuštenije, jer Mladost već posle 7 minuta u nastavku stiže do novog vođstva 18-19, ali kako je vreme odmicalo domaće igračice uspele su da tempom slome gostujuću ekipu. Na golu je bila sigurna Milena Petković, proradila je i kontra i Nišlijke su sigurnom igrom stigle do pobede.

Ekipa iz Nove Pazove predstavila se u lepom svetlu, igrala je nadahnuto i dok je bilo snage uspešno su parirale ekipi Naise.

Ekipa Naise u pojedinim trenucima igrala je na visokom nivou, ali je evidentno da se prava igra još uvek traži.

Naisa u narednom prvenstvenom kolu gostuje ekipi Vojvodine u Novom Sadu, ali pre toga gostuje ekipi Graca u Čelendž kupu.

Niš, hala „Čair“. Gledalaca:300. Sudije: Dušan Stojković (Niš), Nenad Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Naisa 7 (6)  , Mladost 5 (5). Isključenja. Naisa   4 minuta, Mladost   8 minuta.

ŽRK NAISA: Milena Petković 13 odbrana, Ivanović  6 odbrana, Teodora Petković (Zdravković )2, Đurović, Terzić 5, Radović 4, Stojanovska 3, Teodora Petković, Magdalena Petković, Pejović 5, Milojević 1, Stamenković, Nikolić, Filipović 7, Perazić 3, Bogojević.

ŽRK MLADOST: Petković, Todorović, Gudurić, Dragosavljević 3, J. Pavlović, Stanojević, Jovanović 4, Orlović 3, Boner 5, M. Pavlović, Kojčić 10.