Nais naplatio dugove Valjevu

Igrači Naisa savladali su Valjevo u 13. kolu Prve A lige. Utakmica na Čairu završena je rezultatom 13:12 (2:3, 4:1, 3:3, 4:5).

Iz trećeg pokušaja niški tim je savladao Valjevo. Gosti su bolje ušli u meč i poveli sa pet metara, strelac je bio Rackov. Domaći su uzvratili preko Dragana Milioevića, ali su gosti preko Matovića i Stanića došli od 3:1. Nalet gostiju sprečio je Marko Pavičić koji u finišu prve deonice postiže drugi pogodak za Nais. Početak druge četvrtine obeležila je rezultatska klackalica, a vođstvo timova se naizmenično smenjivalo na semaforu. Prvo vođstvo na meču domaćima donosi Milić 5:4, par minuta kasnije isti igrač pogađa za +2.

Nošeni fantastičnom podrškom sa tribina, domaći igrači su i nakon odmora igrali odlično. Treću deonicu pogotkom otrava Lekić, ali gosti odmah uzvraćaju preko Nikole Radulovića. Prednost domaćih išla je i do tri pogotka, ali su izabranici Jovana Serafimovića uvek nekako nalazil put do mreže Lazića i zaostatak držali na dva gola. Neizvesnost na čairskom bazenu usledila je finišu. Nais je do sredine četvrte deonice igrao sjajno. Golovima Milića i Šilja domaći, na oduševljenje mnogobrojne publike, dolaze do najveće prednosti na meču +4 (12:8). Seriju izabranika Predraga Kikinđanina prekida Rackov, ali je odmah sa druge strane precizan bio i Pavičić. U poslednja dva minuta viđena je prava drama na bazenu. Valjevo je serijom od 4:0 došlo do gola zaostatka, tri puta uzastopno u strelce se upisao Rackov i jednom Nikola Radulovica. Imali su gosti i petarac u završnici, ali je golman Igor Lazić odbranio šut Rackova.

Najefikasniji kod domaćih bio je Miljan Milić sa tri pogotka, kod gostiju se pet puta u strelce upisao Ivan Rackov. Golman domaći upisao je 13 odbrana, od čega jedan peterac.

U sledećem, 14. kolu Prve A lige, Nais gostuje ekipi Zemuna.