KRK 2018: Partizan prešao preko Zlatibora (VIDEO)

Iako su u pojedinim delovima meča imali pristup poput “večitog” rivala dan ranije protiv Borca, košarkaši Partizana odličnom odbranom u trećoj četvrtini slomili su otpor “nezgodnog” Zlatibora iz Čajetine i pobedom 67:54 postali poslednji učesnik polufinala Kupa Radivoja Koraća.

Utakmica nije preterano umirala u lepoti, oba tima mučila je realizacija, ali su crno-beli posle krize u igri u prvom poluvremenu, agresivnom odbranom, kontrolom skoka i brzom tranzicijom rešio pitanje pobednika. Sa druge strane, tim iz Čajetine se široj košarkaškoj javnosti predstavio u odličnom svetlu, rešio drugu i četvrtu četvrtinu u svoju korist, što je na kraju bilo dovoljno za častan poraz.

Sa po 10 postignutih poena Von, Andrić i Gagić bili su najefikasniji u taboru crno-belih, dok su u sastavu iz Čajetine najbolji poenterski učinak imali Nemanja Gudžić s 14 i Bogdan Riznić sa 13 poena.

Iako fizički i visinski inferiorniji u odnosu na crno-bele košarkaši Zlatibora odvažno su ušli u meč i posle 3 minuta košarke vodili sa 6:3. No, brzo je sastav Nenada Čanka uspostavio dominaciju na parketu Čaira, pa je posle serije od 10:0 i efektnog zakucavanja Tanaskovića trener Zlatibora zatražio tajm-aut. Strateg Partizana je u prvoj četvrtini lepo dozirao minutažu svojim igračima, ali su njegovi pomalo letargično odigrali prvih 10 minuta. Na drugoj strani, košarkaši iz Čajetine su forsirali igru spolja, uglavnom napade završavali šutom i preko raspoloženog Riznića nakon uvodnog kvartala imali zaostatak od samo 3 poena – 17:14.

Uvodni minuti drugog kvartala bili su obeleženi poenterskom neefikasnošć, naročito crno-belih, koji za 3 minuta nisu postigli koš, pa je trojkama bivših košarkaša niškog Konstantina Gudžića i Veličkovića Zlatibor poveo sa 20:17. Primetan je bio grč u igri Partizana, kao i dan ranije u igri “večitog” rivala Crvene zvezde, koji su odnosom prema igri već bili u polufinalu, ali su kao i u prvom, sredinom drugog kvartala povezali nekoliko dobrih napada i odbrana. No, evidentni su bili šuterski problemi košarkaša Partizana, ali su visoki igrači crno-belih vešto koristili svoju nadmoć i pokupili mnoge promašaje svojih saigrača i iz “druge šanse” postizali poene. Međutim, košarkaši Zlatibora su srčanošću nastavili da drže rezultatski egal i zahvaljujući dobrim organizatorskim sposobnostima pleja Veličkovića i mirnom rukom Riznića na petnaestominutni odmor otišli sa aktivnih 30:32.

Početkom treće deonice evidentno je bilo da košarkaši Zlatibora ostaju bez daha, crno-beli su postepeno pojačavali, a protivnik je počeo da “pada, pa je u 24. minutu posle serije 13:2 sastav iz Humske prvi put na meču imao dvocifreni višak – 43:32 Mučili su se i jedni i drugi sa realizacijom, ali je to naročito bilo izraženo kod prvoligaša iz Čajetine koji je za 8 minuta u trećem periodu postigao samo 2 poena, pa je Partizan pre svega agresivnom odbranom napravio razliku, koja je posle 30 minuta igre iznosila 15 poena viška – 53:38.

Situacija na parketu se nije promenila ni u poslednjih 10 minuta, Partizan je sigurno čuvao stečeni suficit, a Zlatiborci su se časno borili do kraja, poslednju deonicu rešili u svoju korist sa 16:14 i pobrali brojne simpatije niške publike.

Crno-beli su pobedom 67:54 “kupili” poslednju polufinalnu kartu, gde će u subotu od 21 sat koplja ukrstiri sa Mega Bemaksom.

PARTIZAN – ZLATIBOR 67:54 (17:14, 15:16, 21:8, 14:16)