Konstantin probio led, “pala Kolubara”, Šikman debitovao za Napredak

Konstantin je u četvrtom kolu stigao do premijerne drugoligaške pobede ove sezone. Niški tim je u subotu 28. oktobra dočekao ekipu Kolubare, koja je na gostovanje u „Čair“ došla takođe bez pobede u dosadašnjem delu takmičenja, ali ipak kao izraziti favorit, zbog većeg broja poznatih igrača za ovaj rang takmičenja. Ipak, Konstantin je sjajnom igrom tokom čitave utakmice stigao do zaslužene pobede 84:71.

Od samog početka meča primetno je bila mnogo veća energija domaće ekipe. Izabranici Marka Cvetkovića ritmom su  „samleli“ protivnika,  iz minuta u minut povećavali prednost, sve do maksimalnih plus 20 sredinom treće četvrtine. Od tog trenutka,  što zbog problema sa ličnim greškama, što zbog neiskustva igrača niškog tima, prednost se smanjivala. Gosti su imali par opasnih naleta, ali su u tim trenucima iskočili pojedinci i individualnim rešenjima zadržali prednost i meč uveli u mirnu završnicu. Vrlo važnu trojku u kritičnim momentima postigao je Miša Milojević, zatim se u dva navrata istakao David Dojčinović, a sa dva efektna zakucavanja Kolubaru je „nokautirao“ Luka Živković. Konstantin je u svim elementima igre nadvisio protivnika i na kraju, zasluženo pobedio 84:71, za beg sa dna tabele i povratak samopouzdanja.

Do izlaska sa pet ličnih grešaka ekipu je sjajno predvodio Jovan Anđelković sa deset poena i šest asistencija. Najbolje partije od početka sezone pružio je i centarski par, Jovan Drljača je meč završio sa 15 poena, dok je Lazar Mladenović postigao 14. Luka Živković je dao devet koševa, ali je zabeležio nestvarnih 19 skokova, 18 pod svojim košem. Najefikasniji na terenu bio je David Dojčinović sa 20 poena.

Drugi tim sa košarkaškog regiona „Istok“ , Napredak Bosforus iz Aleksinca, nije stigao do pobede, izgubili su na gostovanju u Užicu od favorita prvenstva Slobode rezultatom 94:80. Treći predstavnik regiona, ekipa Pirota, svoj meč igra u sredu u Novom Pazaru od 19 časova.

Rezultat utakmice u Užicu ne odslikava odnos snaga na terenu, Aleksinčani su pružili odličan otpor jakoj ekipi Slobode i u dobrom svetlu su se pokazali pred užičkom publikom. I pored poraza, navijači Napretka imaju razloga za zadovoljstvo jer se ekipi konačno priključio Dragoljub Šikman, koji prva tri kola nije bio u sastavu zbog spora sa ekipom Prokuplja  vezanu za prelazni rok. Sa Šikmanom ekipa iz Aleksinca dobija potpuno novu dimenziju i sigurno povećava ambicije tima Rajka Raičevića. U Užicu je Šikman debitovao  sa pet poena i sedam skokova, ekipu je predvodio Nikola Jančić sa 25 poena i sedam skokova, a ponovo je odlično odigrao i Slaviša Bogavac koji je utakmicu završio sa 15 koševa.

U petom kolu Konstantin gostuje ekipi Akademika u Srbobranu, Napredak Bosforus dočekuje ekipu Smedereva, dok u Pirot dolazi ekipa Plane.