Konstantin časno do samog kraja – nastradao Spartak (VIDEO)

Iako odavno otpisani, suočeni sa skraćenim rosterom (Rendal se vratio u SAD, Luka Živković – povređen) u Konstantinu su rešeni da pošteno odigraju do kraja i skupo prodaju svoju kožu.

Posle odlične partije protiv Dinamika, kada ih je samo jedna lopta delila od trijumfa, ceh za sve nesrećne poraze Konstantina ove sezone platila je ekipa Spartaka.

Subotičani su došli u Čair kao veliki favoriti i ozbiljni kandidati za Superligu, a sačekao ih je tim sa dvojicom iskusnih igrača, Bogavcem i Antićem, i gomilom golobradih dečaka spremnih dokazivanja.

Nišlije su bolje ušle u meč i od starta nametnule svoj ritam. Lagano su povećavali prednost do rekordnih 15 poena razlike  u 17. minutu, a onda su kao i mnogo puta ove sezone za samo tri minuta prokockali sve i na pauzu otišli sa poenom zaostatka. Rezultat je bio 44:45.

Na početku drugog dela Konstantin se vratio igri koja im je donosila prednost. Igrali su čvrsto u odbrani i pametno u napadu i opet su stigli do vođstva, koje Subotičani do kraja treće četvrtine uspevaju da anuliraju i u odlučujući period ulaze poravnati 60 :60.

Sjajno Niški tim počinje završnicu. Za samo tri minuta posle, dve trojke Antića i poena iz reketa Bogavca, odlaze na 70 :60.

Činilo se da će Konstantin biti u problemu jer je u zadnjih pet minuta ušao bez Bogavca koji je moro da napusti igru zbog pete lične greške, ali sve napade Subotičana uspeli su da odbiju Antić i Stojanović mirnom rukom sa penala i borbeni Dojčinović i Milojević za neočekivanu, ali zasluženu pobedu Nišlija rezultatom 88:80.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Antić sa 23 i Bogavac sa 22 poena, ali i sedam skokova i 3 asistencije. Pored njih odlične role imali su i Stojanović, Dojčinović, Simović i mlađani Milojević. Kod gostiju jedini na visini zadatka bio je plejmejker Nikolić koji je ubeležio 19 poena.

Ovom pobedom Konstantin je prepustio “fenjer” ekipi Smedereva, dok se Subotičanima sada dosta komplikuje situacija oko borbe za Superligu.

U narednom kolu već u sredu Konstantin gostuje ekipi OKK Beograda dok Spartak dočekuje zahuktali Borac iz Čačka.