Istorijska pobeda rukometaša Želje u SEHA ligi (VIDEO)

Konačno su rukometaši Železničara, posle četiri poraza, probili led i upisali prve bodove i pobedu u SEHA ligi. Koplja je u Čairu položila ekipa Izviđača, a domaći su slavili rezultatom 30:21 (15:7).

Početak meča obeležila je igra gol za gol. Do 15. minta viđeno je osam pogodaka na obe strane (4:4), a onda su domaći ušli u seriju od 5:0 i golovima Sretenovića i Živkovića stekli veliku prednost. Sa druge strane gostujući tim sedam minuta nije uspeo da pronađe put do gola Želje te je na semaforu u 22. minutu pisalo 9:4. Dobro su igrali izabranici Veselina Vujovića u odbrani, napad je malo zataijio, no to nije sprečilo raspoložene Nišlije da sa +8 odu na odmor. Iako je realno prednost  mogla biti ubedljivija.

U nastavku meča gostujući tim delovao je dosta organizovanije i bolje. Par promašaja domaćih na startu drugog dele, ekipa iz Bosne i Heregovine iskoristila je i iz kontre postizala golove. Dobra serija Izviđača naterala je Vujovića da zatraži tajm-aut. Ipak to nije zaustavilo goste koji su u 46. minutu smanjili zaostatak na četiri gola 21:17 (46. minut). Rezultat na samaforu upalio je crveni alarm, pogodio je Sretenović, a zatim i Spasić tri puta za novih +8 (25:17), osam minuta pre kraja meča. Završnica meča protekla je u znaku krilnih igrača, a naizmeničnim golovima Kljaljića i Pavlovića stavljena je tačka na prvu pobedu u sezoni.

Nišlije je do pobede predvodio Stevan Sretenović sa sedam golova, dok je jedan manje u redovima gostiju postigao  Domagoj Alilović.

Milić i Marković pratili meč sa tribina

Milić i Marković na tribinama

Od početka sezone u Železničaru ne kriju da im treba pojačanje na golu. Više puta je ime Strahinje Milića dovođeno u vezu sa niškim timom. Da gde ima dima ima i vatre potvrđeno je na meču protiv Izviđača. Naime bivši reprezentativni golman Milić je sa trbina pratio meč, a društvo mu je pravio, takođe nekadašnji reprezenativac Srbije Dobrivoje Marković.  Da li su pomenuti igrači samo uživali u rukometu ili ih je nešto drugo dovelo u Čair znaće se u narednom periodu.

ŽELEZNIČAR-IZVIĐAČ 30:21 (15:7)

Niš,Hala Čair;

Gledalaca: 350;

Sudije: Ismail Metalatri/Nenad Nikolovski (Makedonija);

Isključenja: Železničar 8 minuta, Izviđač 6 minuta;

Sedmerci: Železničar 5(4), Izviđač 2(2):

ŽELEZNIČAR: Milovanović, Potkonjak, Sretenović 7, Mađar, Vejin, Lazić (2 odbrane), Milosavljević 3, Živković 4(2), Stošić (8 odbrana, 1 sedmerac),  Spasić 5(2), Jevtić 1, Damjanović 5, Kljajić 3, Banduka, Pavlović 2;

IZVIĐAČ: Pavlak, Milićević 1, Alilović 6, Bečić, Čutura 2, Vukšić 3, Anđelić (5 odbrana, 1 sedmerac),  Primorac, Kvesić (4 odbrane),  Vukić, Maretić 2, Kaluđerović 2, Kordić, Šoljić, Delić 4(2);

Semafor: 1:2(5), 4:4(16), 9:4(22), 13:6(30), 17:10(35), 21:17(46), 28:19(57)