Futsaleri Ozrena stigli do prvog trofeja u istoriji kluba (VIDEO)

U finalu futsal Kupa Fudbalskog saveza regiona istočne Srbije Ozren iz Sokobanje je bio bolji od ekipe Aleksinca. Posle prvog susreta u kome je Aleksinac na svom terenu trijufovao rezultatom 4:3, usledio je revanš u Sokobanji, gde je Ozren nadoknadio gol zaostatka i pobedom od 6:2 osvoji trofej pobednika Kupa.

Iako su na startu meča imali zaostatak, domaći nisu previše srljali i u meč su ušli veoma oprezno, strpljivo čekajući svoju šansu.

Posle nekoliko neiskorišćenih prilika Aleksinčana, Sokobanjci u 7. minutu dolaze do vođstva. Strelac je bio Gocić na asistenciju Arsića.

Nastavili su igrači Aleksinca da napadaju, ali su domaći odolevali, predvođeni sjajnim kapitenom Stojkovićem na golu. Na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

U drugi deo igre gosti ulaze rešeni da anuliraju prednost Ozrena i vrlo brzo u tome  uspevaju. U 23. minutu, na asistenciju Stojanovića, Janković poravnava rezultat.

Samo minut je trebao Arsiću, da posle solo akcije prednost opet vrati na stranu ekipe Ozrena. Ubrzo Arsić novom sjajnom akcijom povećava razliku u korist svog tima – 3:1.

Gosti tada kreću na sve ili ništa, uvodeći igrača umesto golmana, što je odmah dalo efekta – preko Stojanova smanjuju na 3:2.

Međutim, igrači Ozrena brzo su se adaptirali na novu situaciju i počeli da kažnjavaju rizičnu igru gostiju. Najpre je Lazarević u 35. minutu povećao na 4:2. Zatim se Stamenković propisno obrukao promašivši prazan gol, da bi Lazarević još jednim pogodkom u 37. minutu čini se zapečatio sudbinu gostiju.

Konačan rezultat – 6:2, postavio je Arsić svojim trećim pogodkom u ovom meču.

Uspeh Ozrena je utoliko veći ako se zna da se klub uglavnom oslanja na domaće igrače.

I pored poraza u ovom finalu u Klubu malog fudbala Aleksinac mogu biti zadovoljni ovom sezonom jer su vodeći tim u prvenstvu i opravdano se nadaju prelasku u viši rang.

U Ozrenu se nadaju da će posle ovog trijumfa ekipa nastaviti da raste i da će u nastavku prevenstva uspeti da izbor visok plasman i uđe u borbu za viši rang.

Dugogodišnje rivalstvo ova dva kluba dovelo je do toga da su njihove utakmice postale svojevrsni derbiji i praznici sporta u ovom delu Srbije. Jedni druge teraju da budu što bolji i rastu iz sezone u sezonu. Čini se da je to ono što nedostaje našem sportu i u mnogo višim rangovima takmičenja i nešto na čemu im mogu pozavideti i mnogo veći gradovi.