Futsal – regionalna liga: Aleksinac bolji od Sokobanje u derbiju (VIDEO)

U ponedeljak 27. novembra u Aleksincu je odigran derbi meč Regionalne futsal lige Istočne Srbije između Aleksinca 2015 i Ozrena iz Sokobanje. U zanimljivoj utakmici u dobro popunjenoj Hali sportova nakon velike borbe slavio je Aleksinac 2015 rezultatom 5:3.

Domaći su od samog početka utakmice imali inicijativu i već u trećem minutu poveli, a nakon toga su kontrolisali meč do samog kraja. Na poluvremenu su vodili 3:1, na kraju slavili 5:3,  a gosti iz Sokobanje osim u prvom delu, kada su smanjili na 2:1, nisu do kraja meča uspeli da dođu na gol zaostatka i učine finiš zanimljivijim.

Golove za pobednika postigli su Slavoljub Lazić u trećem, Mario Lovrenčić u dvadesetom,  Slobodan Janković u 34. minutu, a dvostruki strelac bio je Miloš Stanković u 14. i 37. minutu.  Strelci za Ozren bili Miloš Milošević u osamnaestom, Đorđe Stamenković u 35. minutu, kao i Nenad Arsić koji je gol postigao u poslednjim sekundama meča.

Aleksinac 2015 nakon osam kola ima sedam pobeda i samo jedan nerešen meč, polusezonu će završiti na prvom mestu Regionalne lige.

Ozren je izgubio u Aleksincu nakon serije od četiri uzastopne pobede i zabeležio treći poraz ove sezone.

Uprkos porazu Ozren je ostao trećeplasirana ekipa na tabeli i u nastavku sezone će pokušati da zabeleži što bolji plasman, a ako se ukaže šansa, plasira i u viši rang. Strategija ovog mladog kolektiva je jasna, oslanja se na mlade igrače iz vlastitog pogona, što je proveren recept za dobar rezultat ukoliko se kvalitetno i strpljivo radi.

Iz Regionalne lige u viši rang dve prvoplasirane ekipe ići će direktno, dok će treća to imati priliku da ostvari kroz baraž meč. Aleksinac 2015 je već viđen u Trećoj futsal ligi Istok, a i Ozren iz Sokobanje ima realne šanse da stigne bar do razigravanja.