Đurđević i Leonardo “utišali” Čair (VIDEO)

Golovima novopečenog reprezentativca Srbije Uroša Đurđevića i brazilskog internacionalca Leonarda fudbaleri Partizana savladali su u derbi susretu 28. kola Superlige Radnički na Čairu rezultatom 2:0 (0:0).

U najvećem delu meča crno-beli su bili bolji i konkretniji rival, sa većim posedom lopte i terenskom dominacijom, pa su 3 boda zasluženo otišla put Humske. Nišlije su bitku izgubile na sredini terena, gde Stojanović, a posebno Arsić, nisu uspeli da zadrže loptu, pa se najveći deo meča igrao na polovini Radničkog.

U uvodnoj fazi meča crno-beli imali su potpunu dominaciju na terenu, lako su dolazili do završne trećine na terenu, a odbrana niškog tima u tim trenucima nije delovala kompaktno. Prvu priliku gosti su imali u 11. minutu, kada je posle prodora Jankovića po desnoj strani i proigravanja do Leonarda, brazilski fudbaler sa 10 metara neometan šutirao pravo u Zogovića, na odbitak je naleteo Tavamba, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd.

Crno-beli bili su odlučni u nameri da dođu do ranog vođstva, odbranu Radničkog probijali su uglavnom po desnoj strani, a novu dobru gol šansu imali su u 14. minutu, posle prekida sa pomenute strane terena i novog centaršuta Jankovića, ali je udarac glave Tavambe završio preko gola.

Uspeo je sastav Milana Rastavca da se u određenoj meri oslobodi pritiska gostiju, ali ne i da težište igre prenese na polovinu protivnika i stvori priliku iz koje bi ugrozio golmana Kljajića.

Nova opasnost po gol Nišlija viđena je u 31. minutu kada je Leonardo iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara pucao preko živog zida ali je čuvar mreže Bojan Zogović bio dobro postavljen, mada je tek iz druge šanse uhvatio loptu.

Dugo su niški navijači čekali na šansu svojih miljenika i dočekali je u 36. minutu. Živković je sjajno izneo loptu sa svoje polovine, jakim pasom pronašao Stojanovića, koji je iz prve proigrao Travančića, ovaj sjajnim lažnjakom izbacio Ostojića, ali je iz izgledne pozicije pucao preko gola.

Do kraja prvog dela Partizan je još jednom zapretio iz kontre preko Đurđevića, ali je njegov pas ka Tavambi u poslednjem trenutku izblokirao Perendija, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 0:0.

Nakon petnaestominutnog odmora ponovo su gosti bili ti koji su odlučnije i smislenije napali protivnika. I za samo 2 minuta igre uspeli da iskreiraju dve odlične šanse. Prvo je u 46. minutu nakon još jednog prodora po desnoj strani Jankovića lopta na petercu došla do Đurđevića, ali je Zogović krajnjim naporom izbacio loptu u korner, da bi napadač Partizana već u narednom napadu ponovo mogao da dovede goste u vođstvo, pokušao je lukvaim šutom da uhvati Zogovića na suprotnoj nozi, ali je njegov pokušaj završio pored stative.

Samo 4 minuta kasnije zapretio je “niški Real”. Stojanović je sa leve strane poslao nisku loptu na peterac, prvi je do nje stigao Kojić, ali je nespretno zahvatio spoljnim delom kopačke.

Samo nekoliko minuta kasnije, “pukla” je kontra Partizana, u situaciji 5 na 4, agilni Janković je sa leve strane centrirao na drugu stativu, no Volkov je u poslednjem trenu intervenisao ispred Tavambe.

Crno-beli su do pogotka stigli u 70. minutu utakmice. Janković je centrirao sa leve strane, lopta je stigla do Đurđevića na drugom delu šesnaesterca, čiji je volej na putu do gola pogodio Volkova, taman toliko da promeni pravac kretanja, zbuni golmana Zogovića koji je krenuo u suportnu stranu i završi u mreži.

Nakon primljenog pogotka fudbaleri domaćeg sastava nisu uspeli da stvore šansu za izjednačujući pogodak, a tačku na i stavio je Leonardo fenomenalnim lob udarcem sa 30 metara na asistenciju Kosovića.

Dva kola pre kraja ligaškog dela Superlige Radnički se nalazi na 6. mestu sa osvojenih 43 boda, pa će niškom timu matematički biti dovoljan još jedan bod da obezbedi plasman u plej-of jer ima 6 bodova više od devetoplasiranog Spartaka iz Subotice.

U narednom kolu Nišlije gostuju Vojvodini u Novom Sadu.