Čumić dovoljan za tri boda protiv Inđije (VIDEO)

U okviru 24. kola Superlige fudbaleri Radničkog su na Čairu uz dosta muke savladali ekipu Inđije rezultatom 2:1.

Meč je odigran po sunčano i lepom vremenu, pred vrlo malim brojem gledalaca, čak i na južnoj tribini gde obično borave najvatrenije pristalice Radničkog. Njihovo navijanje čulo se oko stadiona, ali ih nije bilo na tribinama.

Ali i da su bili na stadionu, ne bi imali šta da vide, pogotovo u prvom poluvremenu. Prva ozbiljnija akcija viđena je tek u 25. minutu kad je Nemanja Subotić posle solo akcije šutirao ka golu Inđije. Lopta pogađa Mihajla Jovanovića u ruke, a sudija Petar Piper bez razmišljanja pokazuje na belu tačku. Penal je izveo  Stefan Mihajlović, ali golman gostiju Preković brani taj udarac.

U izuzetno nesadržajnom prvom poluvremenu izdvajamo još udarace Kojić u 37. i Čumića u 45. minutu, ali ostalo je 0:0.

Radnički u drugi deo kreće znatno agresivnije i odmah u prvoj akciji opet dolazi do jedanaesterca. Ponovo posle pokušaja Subotića, lopta pogađa u ruku, ovoga puta Mihajlova, a Piper odlučno još jednom pokazuje na  penal. Odgovornost je ovoga puta preuzeo Nikola Čumić i doveo Nišlije u vođstvo od 1:0.

Nastavio je Radnički da pritiska i već u narednom napadu duplirao prednost. Čumić je iskoristio grešku odbrane gostiju i lob udarcem savladao Prekovića za 2:0.

U nastavku utakmice fudbaleri Radničkog su stali i prepustili inicijativu gostima iz Inđije, a posle povrede i izmene Čumića u 64. minutu na terenu je igrao samo tim u zelenim dresovima.

Odmah Inđija smanjuje na 2:1 golom Brane Ilića koji je posle jedne duge lopte lako umakao Maslaću i smestio loptu iza leđa golmana Ristića.

Radnički je nastavio grčevito da se brani, pokušavali su gosti iz svh pozicija da ugroze gol Nišlija, ali uglavnom su bili neprecizni.

U 76. minutu su tražili i jedanaesterac kada je Maslać startovao sa leđa posle prodora Brane Ilića, a u nastavku akcije propustili su i najbolju šansu. Bojan Pavlović se “prošetao” kroz čitavu odbranu Radničkog došao “oči u oči” sa golmanom Borivojem Ristićem koji je sjajno reagovao i spasio sva tri boda Nišlijama.

Na kraju beležimo i jedan napad domaćih u 83. minutu kada se posle akcije sa Sašom Stojanoviće Filip Knežević obrukao lošim završnim udarcem.

Radnički se posle 24 odigrane utakmice nalazi na 6. mestu na tabeli i za petoplasiranim Čukaričkim zaostaje 4 boda. U narednom kolu Nišlije gostuju Partizanu u Beogradu.