Aleksinčani remizrali u derbiju sa Timokom (VIDEO)

Klub malog fudbala „Aleksinac 2015“ i „Timok 2013“ iz Zaječara remizirali su, 3-3, u derbiju 14.kola Regionalne futsal lige Regiona Istočne Srbije.

Dve prvoplasirane ekipe odigrale su zanimljiv meč u kome su domaćini iz Aleksinca bili u konstantnom vodsjtvu, vodili sa 1-0 na poluvremenu, imali i 3-1 na 10 minuta pre kraja, ali su uporni gosti ipak stigli do boda.

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol za erupciju oduševljenja u sportskoj hali u Aleksincu. Miloš Stanković je odlično probio po levoj strani, proigrao Andriju Ljubisavljevića u šestercu kome nije bilo teško da se upiše u strelce. Minimalnim vođstvom domaćih je i završeno prvo poluvreme.

U drugom delu susreta rasplamsala se borba na svakom delu terena, a gosti nakon jednog nedosuđenog faula za igrače Aleksinca, stvaraju višak u brzom kontranapadu i poravnaju rezultat na 1-1.

Usledio je period bolje igre domaćih futsalera. Najpre se Stanković iskupio za indolentnost nakon koje je Timok izjednačio. On je ponovo prevario svog čuvara po levoj strani, lepo se namestio i doveo svoj tim u vođstvo od 2-1.

Ubrzo nakon toga iz školski izvedene akcije Amir Zeka povećava na 3-1 i tada se činilo da će bodovi ostati u Aleksincu.

Fizički u podređenom položaju, ali sa prednošću u brzini, gosti 9 minuta pre kraja smanjuju rezultat na 3-2, da bi nakon jedne loše intrervencije, inače odličnog golmana domaćih stigli i do izjednačenja.

Imali su tada i jedni i drugi šanse da dođu do celog plena, imali i po jedan kazneni udarac, ali je rezultat na semaforu ostao 3-3. Više razloga za zadovoljtsvo imali su gosti, koji na tabeli imaju bodovnu prednost u odnosu na aleksinčane.

Timok je nakon ove utakmice zadržao prvo mesto sa pet bodova prednosti u odnosu na drugolasirani Aleksinac, koji doduše ima i utakmicu manje.

Klubu malog fudbala Aleksinac ostalo je još pet kola nade da mogu u viši rang.

Očekivanja su velika, pogotovo kada se zna da Aleksinac živi za svoj klub malog fudbala, što je pokazala i izuzetna poseta na derbiju sa zaječarcima. Plasmanu u viši rang nadaju se i ekipe Asa iz Bujanovca  i Ozrena iz Sokobanje.